Środowy Przegląd Prasy

15% do 20% telefonów komórkowych na polskim rynku może pochodzić z kradzieży - szacuje PG. Po wczorajszym zebraniu rady nadzorczej, nowym prezesem Tel-Energo jest Andrzej Arendarski.

PARKIET

ComputerLand i Prokom na tropieNotowania dwóch największych krajowych integratorów – ComputerLandu i Prokomu – znajdują się na najwyższym poziomie od roku. CL z powodzeniem przeszedł dwuletnią restrukturyzację, a po drodze m.in. udało mu się uniknąć inwestycji w dotcomy. Prokom z kolei pozbył się kapitałochłonnego projektu WP, i prawdopodobnie rozpocznie ekspansję w sektorze bankowości i służb mundurowych. (s. 2)

Większy udział MCI w przecenionym PPUKosztem 71,4 tys. zł MCI zwiększył swój udział w Polskim Portalu Ubezpieczeniowym prowadzącym serwis Expertia do 68,15%. W październiku 2000 fundusz był skłonny zapłacić za 27% PPU 4 mln zł. (s. 5)

AOL TW odpisze 40 0- 60 mld USDW pierwszym kwartale 2002 roku AOL TW będzie zmuszony odpisać 40 - 60 mld USD z powodu spadku wartości rynkowej. (s. 11)

PULS BIZNESU

Cena walorów Onet i OT wyniesie w sumie 44 złPrezes Optimusa liczy, że po podziale spółki łączna wycena Onetu i Optimusa Technologii wyniesie 44 zł - tyle ile wynosi w styczniu kurs Optimusa. Według analityków, po podziale suma wycen powstałych spółek powinna być wyższa od notowań Optimusa sprzed podziału. (s. 9)

Tel-Energo zmienia prezesaWedług informacji PAP prezesem Tel-Energo będzie od dzisiaj Andrzej Arendarski. Podczas wczorajszego posiedzenia RN podjęto decyzję o odwołaniu Jerzego Urbanowicza. (s. 9)

PRAWO I GOSPODARKA

Kto zapłaci za portaleRedukcje kosztów w portalach przejawiają się zwykle zmniejszaniem zatrudnienia. Nowy rok Wirtualna Polska rozpoczęła od zwolnień pracowników dwóch serwisów - w tym niemal wszystkich redaktorów z działu wiadomości. (s. 1, 2)

Telefon z drugiej ręki15% do 20% telefonów komórkowych na rynku może pochodzić z kradzieży, a 20% - z prywatnego importu, co oznacza, że

nie posiadają homologacji, szacuje PG. Oznacza to, że zamiast oficjalnych 10 mln komórek, "w obiegu" na krajowym rynku jest 11 mln telefonów komórkowych. (s. 4)