Środowy Przegląd Prasy

Według informacji Parkietu, Zygmunt Solorz nie wyraża zgody na przekazanie Agorze kontrolnych udziałów w Polsacie. Czechowicz Ventures w ciągu dwóch lat ma ponownie objąć ponad połowę udziałów MCI.

PARKIET

Dwa lata na wzrost

Firma Czechowicz Ventures zadeklarowała, że pozostanie inwestorem strategicznym funduszu MCI Management. W ciągu dwóch lat firm zamierza ponadto powrócić do poziomu 51% głosów w spółce. Pomiędzy 27 a 31 grudnia ub. roku realizując opcje menedżerskie Czechowicz Ventures sprzedał łącznie 1,63 mln akcji serii B i zszedł po raz pierwszy poniżej połowy udziałów w funduszu. (s. 2)

W 2001 r. tylko 1,7 mln zł zysku netto

Talex powtórnie obniżył prognozy wyników netto. Według nowej prognozy zysk netto spółki wyniesie 1,7 mln zł. Wcześniej zakładano w3,5 mln zł zysku netto. Według kierownictwa poznańskiej spółki wynika to ze spadku rentowności sprzedaży na rynku informatycznym. (s. 2)

AMS nie ma już internetowej spółki

AMS sprzeda udziały w First Interactive Polska do BB Investment. Główny udziałowiec AMS przejmie udziały w firmie zajmującej się m.in. planowaniem kampanii reklamowych w Internecie za 3 mln zł, czyli o 60% więcej niż wynosi wartość księgowa spółki. Wynik brutto AMS poprawi się dzięki temu o 1,7 mln zł, nie wiadomo jednak na razie czy transakcja zostanie zaksięgowana w starym czy w nowym roku. (s. 2)

Pat w rozmowach Agory z Polsatem

Według nieoficjalnych informacji Parkietu brak zgody Zygmunta Solorza na przekazanie Agorze kontroli nad Polsatem jest przyczyną pata lub nawet fiaska rozmów prowadzonych przez obie firmy. Wcześniej Agorze nie udało się wejść w roli inwestora do TVN. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

Informacje o urzędach publicznych

W Internecie pojawi się strona Biuletynu Informacji Publicznej. Znajdą się w nim informacje na temat urzędów administracji publicznej. (s. 6)

PULS BIZNESU

PBK sprzedał akcje Softbanku

Prokom odkupił od PBK 8,62% udziałów w Softbanku, który wczesniej sprzedał bankowi 20 grudnia ub roku. Sprzedaż akcji Softbanku pozwoliła Prokomowi na realizację straty - bez tego strata na akcjach nie stanowiłaby kosztów podatkowych gdyńskiej spółki. (s. 4)