Środowy Przegląd Prasy

Telia zaproponuje obligatariuszom Netii zamianę obligacji na akcje operatora. TP S.A. utworzy rezerwę w wysokości 1 mld zł na restrukturyzację zatrudnienia i przeterminowane należności.

PARKIET

Moody’s: Elektrim niewypłacalny

Agencja Moody’s poinformowała, że według jej kryteriów, Elektrim jest niewypłacalny. Standard&Poor’s obniżył z kolei długoterminowy rating spółki z „CCC” do „D”. Tymczasem wczoraj kurs Elektrimu wzrósł o 16,7%. (s. 1, 2)

Kurs TP S.A. spadnie - twierdzą analitycy

Podczas wczorajszej telekonferencji z inwestorami zarząd TP S.A. zapowiedział utworzenie rezerw o łącznej wartości 1 mld zł. 750 mln zł z rezerwy przeznaczone jest na restrukturyzację zatrudnienia w ciągu najbliższych dwóch lat. Z kolei 250 mln zł przeznaczone jest na przeterminiowane należnosci. (s. 1, 2)

Optimus Technologie dopuszczony przez KPWiG

Akcje wydzielonej z Optimusa części technologicznej zostały wczoraj dopuszczone do obrotu publicznego przez KPWiG. Giełdowy debiut ma nastąpić w I kw. przyszłego roku. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

KGHM zamienia dług

KGHM Polska Miedź podpisze dzisiaj wstępne porozumienie z konsorcjum banków, którego przedmiotem jest konwersja 800 mln zł długu Telefonii Lokalnej. Chodzi o zamianę długów krótkoterminowych na zadłużenie długoterminowe. (s. 11)

PULS BIZNESU

Telia pomoże przetrwać Netii

NWZA Netii podjęło decyzję o dalszej działalności spółki. Jej główny udziałowiec, Telia, zaproponował, by obligatariusze Netii zgodzili się na zamianę obligacji na akcje operatora. Kurs akcji Netii wzrósł wczoraj o blisko 40%. (s. 7)

Apexim poczeka na pieniądze

Sąd zawiesił wyrok w sprawie egzekucji należności od LG Petro Banku na rzecz Apeximu. Bank miał zapłacić spółce 25,6 mln zł kary za niewywiązanie się z umowy dotyczącej sprzedaży akcji Szeptela. (s. 7)