Środowy Przegląd Prasy

Trzej wierzyciele Apeximu złożyli wniosek o upadłość spółki. Apexim kwestionuje część wierzytelności.

PARKIET

Talex: rok bez fajerwerków

W ciągu roku od rozpoczęcia notowań papierów Talexu, straciły one na wartości blisko 60%. W ciągu roku obecności na parkiecie Talex nie wyróżniał się niczym spośród spółek branży IT, nie wzbudzał też prawie żadnych emocji inwestorów. (s. 4)

Awans bez efektów

Od wczoraj akcje Szeptela są notowane na rynku podstawowym GPW. Kurs spadł nieznacznie przy niskim wolumenie obrotu. Szeptel starał się o zmianę rynku notowań tłumacząc, że taki awans uwiarygodniłby go w oczach dużych inwestorów i spowodował wzrost zainteresowania jego akcjami. (s. 4)

3 x upadłość

Zarząd Apeximu poinformował, że trzech wierzycieli spółki złożyło wniosek o jej upadłość. Łączna kwota wierzytelności w ich przypadku nie przekracza 350 tys. zł, a Apexim kwestionuje część z nich. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

Lepsze perspektywy KGHM

Obserwowany wzrost kursu akcji KGHM związany jest, zdaniem specjalistów, z oczekiwaniem rynku co do dalszej strategii funkcjonowania spółki. Na korzyść mogą przemawiać także próby konwersji zadłużenia Telefonii Lokalnej i odciążenie grupy w kwestii finansowania inwestycji telekomunikacyjnych. (s. 10)

PULS BIZNESU

ITI może mieć kłopoty ze sprzedażą akcji

W ciągu najbliższych tygodni holding ITI ma otrzymać decyzję KPWiG o dopuszczeniu akcji do obrotu. Szacowana na 800 mln zł oferta stanęła pod znakiem zapytania z powodu problemów z gwarantem emisji. (s. 4)