Środowy Przegląd Prasy

Totalizator Sportowy zacznie sprzedawać zakłady przez Internet, telefony komórkowe i telewizję cyfrową.

PARKIET

OT na giełdzie w grudniuWedług prezesa Optimusa, Jacka Krawczyka, technologiczna część spółki zadebiutuje na GPW w grudniu br. Obecnie Optimus ciągle negocjuje w sprawie powołania wspólnego podmiotu z duńskim DM Data. (s. 2)

Słabo, ale nie najgorzejZgodnie z oczekiwaniami III kw. nie był dla branży IT najlepszy. Najlepiej prezentuje się ComputerLand, którego prognozy 25% wzrostu w 2001 roku pozostają realne. (s. 3)

Raj dla spekulantówKurs akcji Netii wzrósł od historycznego minimum z 8 października br. o ponad 256%. W tym czasie na giełdzie właściciela zmieniło 44% kapitału akcyjnego. (s. 6)

Jest zgoda na skup akcjiWZA MCI Management wyraziło zgodę na skup akcji w celu umorzenia. Wczoraj obroty spółki osiągnęły rekordową wartość 17,8 mln zł, prezes funduszu zaprzeczył jednak, aby papiery skupowali członkowie władz spółki w związku z planowanym, umorzeniem. (s. 6)

PRAWO I GOSPODARKA

Totalizator chce zarabiać coraz więcejTotalizator Sportowy chce rozpocząć sprzedawanie zakładów przez Internet, telefony komórkowe i telewizję cyfrową. W ciągu 10 lat chce zwiększyc swoje przychody dwukrotnie. W ub. roku spółka miała ogółem 2,7 mld zł przychodów. (s. 6)

Stawka na InternetCzęść grupy Lukas zarządzana przez Macieja Łukasiewicza zajmie się w najbliższym czasie uruchomieniem niszowego banku internetowego dla zamożnych klientów. Działać ma on takżę w branży telekomunikacyjnej, medialnej i finansowej. (s. 8)

PULS BIZNESU

MG nie przełożyło opłat operatoromUstępujący wiceminister ds. łączności nie zdążył wydać decyzji o prolongacie opłat koncesyjnych. Telefonia Lokalna, Netia i El-Net liczą na odroczenie spłaty przypadających na ten rok rat, wynoszących 430 mln zł. (s. 9)

TP S.A. może zmienić prezesaDziś na stanowisku prezesa TP S.A. Pawła Rzepkę zastąpić może Marek Józefiak, szef Centertela. Osoby z konsorcjum FT i Kulczyk Holding nie potwierdzają, ani nie zaprzeczają realności tej kandydatury. (s. 10)

RZECZPOSPOLITA

NetBrokers ComArch i Zakłady Mięsne Duda staną się posiadaczami pakietu kontrolnego akcji elektronicznego rynku rolnego NetBrokers. Na WZA podniesiono kapitał zakładowy spółki z 300 tys. do 750 tys. zł. Część akcji obejmie właśnie branżowy inwestor – ZM Duda. (s. B4)