Środowy Przegląd Prasy

Vivendi ostatecznie wpłacił pierwszą ratę za licencję na UMTS. 4Media informują o zwrocie w strategii – w skład powstającej grupy nie wejdzie spółka Internet Operator, zarządzajaca portalem Ahoj.pl.

PARKIET

4Media bez TMS i drukarni

4Media poinformowało, że umowa zakupu przez spółkę firmy TMS Poland Internet Holdings nie doszła do skutku. Umowę kupna podpisano w marcu, a wspomniana spółka była głównym elementem wartej ponad 8 mln zł transakcji. Spółka zarządzała działalnością portalu Ahoj.pl. Prawa do portalu zostały już przekazane spółce Internet Operator, która jednak nie wejdzie, wbrew zapowiedziom, do tworzonej przez 4Media grupy medialnej. (s. 5)

Vivendi jednak zapłacił ratę za UMTS

Francuski telekom ostatecznie wpłacił do kasy francuskiego resortu łączności pierwszą ratę w wysokosci 619 mln EUR za licencję UMTS. Vivendi zapowiada jednak, że nadal zamierza negocjować obniżenie wielkości opłaty, którą wylicytował do ponad 4,5 mld EUR. (s. 14)

PRAWO I GOSPODARKA

Energis ruszy z głosem

Na koniec października br. lub początek listopada br. Energis Polska zapowiada uruchomienie usług głosowych. Spółka, trzeci z niezależnych operatorów, prowadzi obecnie testy punktów styku z siecią TP S.A. (s. 5)

Zagrożona branża IT

Problemy STGroup nie będą odosobnionym przypadkiem na polskim rynku. Spowolnienie gospodarcze, wymuszające ograniczanie wydatków przez firmy ma bezpośrednie przełożenie na firmy informatyczne. PG do potencjalnych giełdowych bankrutów zalicza Apexim, Atlantis, , I&B System i STGroup. (s. 11)

PULS BIZNESU

TDC nie złożył oferty na Szeptel

Minął termin finalizacji umowy pomiędzy Szeptelem i TDC, dotyczącej objęcia przez duński telekom opcji na 25% akcji operatora z Szepietowa. Hennig Dyremose, prezes TDC nie wykluczył kupna akcji Szeptela w przyszłości. Kurs Szeptela spadł wczoraj o 13% do 23 zł. (s. 4)

PZU zadowolone z oferty Elektrimu

PZU z zadowoleniem przyjęło deklarację wykupienia w terminie 30 dni obligacji, złożoną przez Elektrim. Warszawski holding uznaje co prawda żądanie PZU Życie za bezpodstawne, wyraził jednak gotowość odkupienia wartych 200 mln papierów w żądanym terminie. (s. 4)

GAZETA WYBORCZA

Dostał wypowiedzenie

Pekao S.A. wypowiedział Apeximowi dwie umowy kredytowe, na 26,5 mln zł i 7 mln DEM. Według banku spółka nie dotrzymała warunków umowy. (s. 26)