Środowy Przegląd Prasy

Duży apetyt, ataki z każdej możliwej strony, wreszcie dobijające oświadczenie prezesa Tel-Energo sprawiły, że emisja akcji Areny nie doszła do skutku. Portal zamierza teraz dochodzić swoich praw na drodze sądowej.

PULS BIZNESU

Fiasko emisji Areny

Arena.pl nie będzie trzecim portalem na warszawskim parkiecie. Apetyt na pieniądze okazał się zbyt duży i publiczna subskrypcja akcji zakończyła się fiaskiem. Główną przyczyną porażki była informacja o możliwości wycofania się Tel-Energo ze współpracy z portalem (str. 9).

Netia domaga się rekompensaty

Netia Holdings złożyła do sądu pozew przeciwko Skarbowi Państwa domagając się 183 mln zł odszkodowania w związku z opóźnieniem w wydaniu koncesji na międzystrefowe usługi telekomunikacyjne. Firma żąda też odszkodowania z powodu opóźnienia w ustaleniu warunków współpracy i rozliczeń z TP S.A. (str. 9).

GAZETA WYBORCZA

Odzież w Apeximie

Inwestorzy Wólczanki, głównie osoby fizycznie dysponujący łacznie 10 proc. pakietem akcji na WZA zapowiadają, że na najbliższym walnym zgromadzeniu (20 czerwca) zwrócą się do zarządu o wyjaśnienie, dlaczego kupił obligacje, a następnie wymienił je na akcje Apeximu. Przekonują, że w ten sposób zarząd, kosztem Wólczanki, próbuje wspomóc Apexim, który zanotował w 2000 r. ponad 100 mln zł straty netto (str. 25).

Rusza Stalportal

W lipcu rozpocznie działalność kolejna internetowa giełda metali - Stalportal, czyli projekt ComputerLandu i jego partnerów. Pierwsze transakcje będą zawarte już na początku następnego miesiąca. Wartość tej inwestycji wyniosła kilka mln zł (str. 25).

PARKIET

Co pokaże Elektrim

Dziś Elektrim opublikuje skonsolidowane wyniki finansowe za 2000 rok. Zdaniem analityków nie będzie to miało jednak wpływu na kurs akcji holdingu. A to dlatego, że poza El-Netem, wszystkie najważniejsze spółki zależne Elektrimu swoje dane finansowe już ujawniły (str. 2).

PRAWO I GOSPODARKA

Techmex odpuszcza sobie giełdę

Najbardziej prawdopodobną datą debiutu Techmeksu na giełdzie jest 2002 r. Spółka próbowała już szczęścia w zeszłym roku, miała zadebiutować na GPW w listopadzie, ale nieudana subskrypcja akcji zmusiła ją do zmiany planów. Prezes firmy Jacek Studencki zapowiada obecnie restrukturyzację tak, aby w momencie kolejnej emisji Techmex pojawił się jako zupełnie nowa spółka (str. 10).