Środowy Przegląd Prasy

Sąd Rejonowy w Łodzi nakazał spółce 4Media, by zapłaciła 1,2 mln zł długu OMD Poland; przejął również jej prawa do kilku spółek zależnych.

PRAWO I GOSPODARKA

Więcej zajęcia dla informatyków

Dobiega końca pierwszy etap budowy krakowskiego centrum oprogramowania, które Motorola Polska tworzy kosztem 18 mln USD w Pychowicach, w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Centrum Oprogramowania ma zatrudniać docelowo 500 polskich inżynierów informatyków. (s. 2)

Trwa spór o rejestrację domen

Zdaniem Web Corporation wyłączność Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej na decyzje o rejestracji domen nie ma prawnego uzasadnienia. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma ustalić, czy są podstawy do wszczęcia postępowania antymonopolowego. (s. 5)

KPWiG oceni 4Media

Sąd Rejonowy w Łodzi nakazał spółce 4Media, by zapłaciła 1,2 mln zł długu OMD Poland; przejął również jej prawa do kilku spółek zależnych: TMS Auction, Azet-Gradico, TMS Poland, TMS Travel i DW Wolne Słowo. Termin spłaty wierzytelności minął 30 kwietnia br. Z kolei KPWiG uruchomiła procedurę sprawdzającą, czy 4Media dopełniła obowiązków informacyjnych. (s. 13)

PULS BIZNESU

Optimus: szczegóły umowy BRE i ITI budzą wątpliwości

W piątek lub w poniedziałek ITI po raz drugi wezwie do sprzedaży akcji Optimusa. Tymczasem analitycy wyłowili kolejną nieścisłość w umowie BRE i ITI. Bank chce odkupić od holdingu 31% akcji Optimusa Technologie, mimo, że ITI będzie ich miało 25,5%. Nie wiadomo skąd ITI weźmie brakujące 5,6%. (s. 10)

Alma Internet podwoi kapitał akcyjny

Spółka Alma Internet zamierza jeszcze w tym roku podwyższyć kapitał do 10 mln zł. Planowana jest niepubliczna emisja akcji o wartości 5 mln zł, którą obejmie jedna z instytucji finansowych. Uzyskany kapitał firma zamierza wykorzystać na uruchomienie i rozwój przedsięwzięć związanych z handlem elektronicznym, głównie na rynku B2B. (s. 14)

PARKIET

Internet w odwrocie

O 27%, do 3,44 zł, spadła w ciągu dwóch tygodni od debiutu cena PDA Hogi. Jeszcze ostrzej rynek zweryfikował wyceny pozostałych notowanych na GPW spółek internetowych. Obecny poziom ich kursów wskazuje, że szacujący wartość i rekomendujący kupno w momencie ofert analitycy mylili się średnio o 50%. O połowę tańsza w stosunku do ceny w ofercie jest teraz Interia, MCI zaś od momentu wejścia na giełdę stracił 24%. (s. 1)

W piątek start NASDAQ Europe

Europejska giełda NASDAQ Europe, powstała w wyniku kupienia na początku roku brukselskiego Easdaqua przez NASDAQ, w piątek zamierza rozpocząć obrót akcjami. Jej system umożliwi inwestorom handlowanie papierami spółek notowanych w USA w godzinach pracy europejskich giełd. (s. 11)