Środowy Przegląd Prasy

Telefonia Dialog idzie na giełdę... Płatności mobilne w Orange w I kwartale 2009 r... Suntech sprzedał akcje za 1mln zł... Kończą się dotacje na rozwój e-usług... Informacja o walnych zgromadzeniach będą w Internecie zamiast w Monitorze... Wpłynęły trzy oferty w przetargu na oprogramowanie dla szkół...

COMPUTERWORLD

200 projektów w 400 dni

Wśród finansistów Alior to "bank Sobieraja", wśród informatyków to "bank Baniowskiego". Ile starego, dobrego BPH odnajdziemy w nowym banku, który niebawem startuje?

http://p1.idg.pl/r/c214a

RZECZPOSPOLITA

Kończą się dotacje na rozwój e-usług

Pula pieniędzy z funduszy unijnych na usługi świadczone w Internecie została prawie wyczerpana już po sześciu dniach.

http://www.rp.pl/artykul/19417,195094_Koncza_sie_dotacje_na_rozwoj_e_uslug_.html

GAZETA PRAWNA

Płatności mobilne w Orange w I kwartale 2009 r.

Rynek komórkowy już nie daje takiego wzrostu przychodów jak kilka lat temu. PTK Centertel szuka więc nowych źródeł przychodów z takich projektów, jak dostarczanie internetu, mobilna telewizja czy mobilne płatności.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/37885,komorka_zaplacimy_w_i_kwartale_2009_r.html

Informacja o walnych zgromadzeniach będą w Internecie zamiast w Monitorze

Strony internetowe spółek zastąpią Monitor Sądowy i Gospodarczy, wzmocnieniu ulegnie też pozycja prawna rad nadzorczych i akcjonariuszy mniejszościowych - takie zmiany wprowadza projekt nowelizacji kodeksu spółek handlowych przygotowany przez ministerstwo Sprawiedliwości.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/37879,informacja_o_walnych_zgromadzeniach_beda_w_internecie_zamiast_w_monitorze.html

GAZETA WYBORCZA

Dialog na giełdę

Prezes KGHM Polska Miedź zapowiedział wczoraj, że w ciągu roku Telefonia Dialog wejdzie na warszawską giełdę.

http://wyborcza.pl/1,82244,5726476,Dialog_na_gielde.html

PARKIET

Nabywców znalazła jedna trzecia wystawionych na sprzedaż akcji

Niespełna 1 mln zł pozyskał informatyczny Suntech ze sprzedaży akcji w ofercie prywatnej. Pierwotnie spółka liczyła, że pozyska tą drogą nawet 3 mln zł. Bessa giełdowa pokrzyżowała plany, mimo że firma o kilka miesięcy przedłużyła termin zapisów.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=619478

Wpłynęły trzy oferty w przetargu MEN

Wczoraj specjalna komisja w Ministerstwie Edukacji Narodowej zapoznała się wstępnie z ofertami, które wpłynęły w przetargu na dostawy oprogramowania edukacyjnego dla szkół. Oferty złożyły trzy konsorcja: MCSI LTD z Warszawy razem z PWN, Young Digital Planet z Gdańska razem ze spółką ComArch oraz wrocławski Incom wspólnie z WSiP.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=619480