Środowy Przegląd Prasy

Google chce dotrzeć z Internetem do Afryki... Lenovo poszukuje ponad 1200 pracowników na Dolnym Śląsku... UKE przeciwny podwyżce przez TP SA cen dostępu do abonamentu i Internetu... Exatel rezygnuje z MVNO... Decyzja o podziale TP SA w listopadzie... Milionowe odszkodowania za spam...

COMPUTERWORLD

Rośnie mobilny biznes

Liczba mobilnych użytkowników Internetu ma przekroczyć w tym roku miliard. Dwie trzecie z nich wykorzystuje systemy mobilne do celów biznesowych.

http://p1.idg.pl/r/bab0e

GAZETA PRAWNA

Lenovo poszukuje ponad 1200 pracowników na Dolnym Śląsku

Ponad 1200 osób ma zatrudniać nowa fabryka Lenovo w Legnickim Polu na Dolnym Śląsku. Otwarcie zakładu zaplanowano na grudzień br. Będzie on produkował m.in. komputery stacjonarne.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/34899,lenovo_poszukuje_ponad_1200_pracownikow_na_dolnym_slasku.html

UKE przeciwny podwyżce przez TP SA cen dostępu do abonamentu i Internetu

UKE nie zgodzi się na podwyżki cen hurtowego dostępu do abonamentu i szerokopasmowego dostępu do Internetu, zaproponowane przez Telekomunikację Polską w "Strategii wsparcia rozwoju inwestycji telekomunikacyjnych w Polsce w latach 2008- 2011".

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/34778,uke_przeciwny_podwyzce_przez_tp_sa_cen_dostepu_do_abonamentu_i_internetu.html

Płatności zbliżeniowe, czyli transakcja kartą w sekundę

Są już dwa systemy płatności zbliżeniowych przygotowane przez MasterCard oraz Visę. Nadal tylko jeden bank umożliwia korzystanie z tego typu usług.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/34797,platnosci_zblizeniowe_czyli_transakcja_karta_w_sekunde.html

GAZETA WYBORCZA

Internet dla Afryki z satelity

Google, medialny magnat John Malone i czołowy bank europejski HSBC chcą dotrzeć z Internetem do 3 mld ludzi - mieszkańców Afryki i innych rozwijających się krajów.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5677777,Internet_dla_Afryki_z_satelity.html

Milionowe odszkodowania za spam? To nie w Polsce

Czy ofiary spamu w Polsce - takie jak ostatnio serwis Nasza-klasa - mogą liczyć na potężne odszkodowania znane z orzeczeń np. sądów amerykańskich? - To raczej nierealne - uważają prawnicy.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5677773,Milionowe_odszkodowania_za_spam__To_nie_w_Polsce.html

PULS BIZNESU

Decyzja o podziale TP SA w listopadzie

Zdaniem prezes UKE Anny Streżyńskiej, urząd może podjąć decyzję o funkcjonalnym podziale Telekomunikacji Polskiej pod koniec listopada. Streżyńska poinformowała, że analizę w tej sprawie przeprowadzą niezależni eksperci.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=111f5c68-8637-4922-9b8d-9fdf0e8df531

Exatel rezygnuje z MVNO

Spółka telekomunikacyjna Exatel rezygnuje z planów rozpoczęcia działalności jako wirtualny operator telefonii mobilnej, nie planuje też rozwijania swojej działalności na rynku klientów indywidualnych, wynika z wtorkowych wypowiedzi prezesa Zdzisława Nowaka.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=e174296a-cd83-4817-bae4-ce5b6deaee75