Środowy Przegląd Prasy

W tym roku kupimy 1,28 mld komórek... Centernet podpisał umowę z Orange... Plus rozpoczął sprzedaż muzyki za grosze... Ruszył nowy wrocławski serwis społecznościowy... Apple wyda nano iPhone na Gwiazdkę... UKE rozpoczęło konsultacje projektu konkursu na telewizję mobilną... Nowy serwis negocjuje zniżki na aukcjach internetowych...

COMPUTERWORLD

Coraz więcej e-muzyki w Polsce

Wczoraj (4 sierpnia) Polkomtel, operator sieci Plus rozpoczął sprzedaż plików muzycznych na komórki i komputer. Utwory mają być dostępne w cenie nawet 8 groszy. E-muzykę oferują w Polsce także m.in. iPlay i Jamendo. Wciąż nie wiadomo co z iTunes.

http://p1.idg.pl/r/2433e

RZECZPOSPOLITA

NFI Midas bliżej komórek

Kurs funduszu skoczył wczoraj o 33 proc. po informacji, że Centernet, jego spółka zależna, podpisał umowę o współpracy z PTK Centertel, operatorem sieci Orange. Przed Centernetem otworzyła się droga do uruchomienia usług telefonii komórkowej.

http://www.rp.pl/artykul/134007,172655_NFI_Midas_blizej_komorek_.html

Łukaszenko zaknebluje Internet

Białoruskie władze chcą mieć pełną kontrolę nad nielicznymi niezależnymi forami wymiany opinii.

http://www.rp.pl/artykul/11,172601_Lukaszenko_zaknebluje_Internet__.html

GAZETA PRAWNA

UKE rozpoczęło konsultacje projektu konkursu na telewizję mobilną

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) rozpoczął we wtorek konsultacje dotyczące konkursu na operatorów telewizji mobilnej, poinformował urząd na swojej stronie internetowej. Konsultacje potrwają 30 dni. Z dokumentacji wynika, że rezerwacja częstotliwości przez UKE będzie obowiązywać do końca 2023 r.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/29812,uke_rozpoczelo_konsultacje_projektu_konkursu_na_telewizje_mobilna.html

Gartner: w 2008 r. sprzedaż telefonów komórkowych osiągnie na świecie 1,28 mld sztuk

W 2008 roku sprzedaż telefonów komórkowych osiągnie 1,28 mld egzemplarzy, o 11 proc. więcej niż w 2007 roku, kiedy na świecie sprzedano 1,15 mld terminali - prognozuje ośrodek badawczy Gartner.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/29764,gartner_w_2008_r_sprzedaz_telefonow_komorkowych_osiagnie_na_swiecie_1_28_mld_sztuk.html

GAZETA WYBORCZA

Apple wyda nano iPhone na Gwiazdkę

Apple zamierza wypuścić w okolicach Bożego Narodzenia wersję nano popularnego iPhone'a.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5555464,Apple_wyda_nano_iPhone_na_Gwiazdke.html

W kupie taniej kupię

Gdy duża firma lub sieć handlowa wybiera się na zakupy, może liczyć na kilkadziesiąt procent rabatu. Debiutujący w sieci serwis chce podobne zniżki zapewnić zwykłym zjadaczom chleba.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5554574,W_kupie_taniej_kupie.html

Ruszył nowy wrocławski serwis społecznościowy

Od soboty działa nowy serwis społecznościowy na telefony komórkowe Belysio.com, dzieło siedmiu wrocławian. Dzięki tzw. lokalizatorowi w każdym momencie możemy zobaczyć, gdzie są nasi znajomi.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5550482,Ruszyl_nowy_wroclawski_serwis_spolecznosciowy.html