Środowy Przegląd Prasy

GTS CE myśli o debiucie na giełdzie... Internet satelitarny dla 2 mln polskich domów... Dzięki telewizji cyfrowej pozycja UPC ma się umocnić... Jaworzno uruchomi internetowe przetargi publiczne dla przedsiębiorców... Raport o sądach w Internecie... Rośnie liczba użytkowników serwisów ekonomicznych... Internetowe place zabaw... Gdzie wyrzucić stary komputer...

COMPUTERWORLD

Jarosław Bauc ponownie prezesem Polkomtela

Zastąpił na tym stanowisku, odwołanego dzisiaj (13 maja), Adama Glapińskiego. Członkiem zarządu i dyrektorem operacyjnym przestał zaś być Konrad Kobylecki.

http://p1.idg.pl/r/eb484

RZECZPOSPOLITA

Internet w całej Polsce

Poza zasięgiem sieci internetowej jest 2 mln polskich domów. Operator satelitarny SES Astra wprowadza usługę, która może rozwiązać ten problem.

http://www.rp.pl/artykul/133939.html

Biznesowa fachowość ma wzięcie

Rośnie liczba użytkowników serwisów ekonomicznych. Money.pl i Bankier.pl są już bardziej popularne niż gospodarcze sekcje tradycyjnych portali.

http://www.rp.pl/artykul/133924.html

Dzięki telewizji cyfrowej pozycja UPC ma się umocnić

Operator kablowy UPC Polska na koniec pierwszego kwartału miał ponad 326 tysięcy klientów szerokopasmowego internetu oraz 128 tysięcy klientów usług. Spółka nadal utrzymuje poziom ponad 1 mln klientów telewizji kablowej.

http://www.rp.pl/artykul/133704.html

Stary komputer dobry na drogi

O tym, gdzie je wyrzucać, co z nich może powstać i jak mądrze kupować nowe urządzenia, mówi Robert Wawrzonek, koordynator branży RTV i IT w organizacji ElektroEko.

http://www.rp.pl/artykul/133869.html

GAZETA PRAWNA

GTS CE myśli o debiucie na giełdzie, ale dopiero w 2010 roku

Inwestorzy, którzy kupili operatora telekomunikacyjnego GTS Central Europe, przygotowują plan rozwoju firmy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/17505,gts_ce_mysli_o_debiucie_na_gieldzie_ale_dopiero_w_2010_roku.html

GAZETA WYBORCZA

Raport o sądach w Internecie

Miażdżący raport stron internetowych polskiego sądownictwa.

http://wyborcza.pl/1,82244,5209298,Raport_o_sadach_w_internecie.html

Mój przyjaciel robot

Poda kawę, zagra w szachy, pocieszy, gdy trzeba i jeszcze odkurzy mieszkanie. - To ma być pierwszy na świecie robot - towarzysz człowieka - zapowiada prof. Krzysztof Tchoń z Politechniki Wrocławskiej, to będzie pierwszy na świecie robot - towarzysz człowieka.

http://wyborcza.pl/1,75476,5204787,Moj_przyjaciel_robot.html

Komputer dla emerytów wynalazkiem roku

Niezwykle prosta w użyciu maszyna o nazwie Magui przeznaczona dla osób pod siedemdziesiątkę i starszych wygrała najbardziej prestiżowy konkurs wynalazków we Francji.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5209285,Komputer_dla_emerytow_wynalazkiem_roku.html

GAZETA.PL

Jaworzno dla inwestorów

Jaworzno, jako jedno z pierwszych miast w Polsce, umożliwi przedsiębiorcom udział w internetowych przetargach publicznych - licytacji i aukcji elektronicznej.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5206757,Jaworzno_dla_inwestorow.html

DZIENNIK

Internetowe place zabaw

Zjeżdżalnie, huśtawki i piaskownice powinny mieć się na baczności. Już wkrótce ich miejsce w sercach naszych milusińskich mogą zastąpić wirtualne światy, w których dzieci mogą się spotykać i bawić ze swoimi kolegami. Już dzisiaj najbardziej popularne z nich mogą się pochwalić blisko 90 milionami zarejestrowanych użytkowników.

http://www.dziennik.pl/hitech/article172450/Internetowe_place_zabaw.html