Środowy Przegląd Prasy

Nowe szaty Onetu... Inotel uruchomił nowe usługi w sieci... Najsłabszy wzrost liczby kart SIM w tym stuleciu... Urzędowe portale niedostępne dla niewidomych... KRRiT za koncesjonowaniem telewizji mobilnej... Biometria w gdańskim szpitalu...

COMPUTERWORLD

Microsoft udostępnia dokumentację OfficeFirma udostępni publicznie 45 tys. stron specyfikacji protokołów wykorzystywanych do komunikacji między jej najnowszymi aplikacjami.

http://p1.idg.pl/r/3b24d

RZECZPOSPOLITA

Otwieramy się na cały InternetDziś największy polski portal internetowy zaprezentuje się w nowej szacie. Onet zmienia stronę główną, dodaje sekcje i magazyny tematyczne, poprawia system wyszukiwania treści i usług. Celem metamorfozy jest zahamowanie utraty udziałów w rynku. Dziś rozpoczyna się również kampania reklamująca odświeżony portal.

http://rp.pl/artykul/124600.html

Cyfrowa TV nie tylko dla wielkichInotel uruchomił nowe usługi w sieci. Mali operatorzy również chcą zarabiać na usługach telewizyjnych.

http://rp.pl/artykul/124597.html

Urzędy miast niedostępne dla niewidomychSerwis Widzialni (www.widzialni.eu) przeprowadził kolejny audyt dostępności stron internetowych dla osób niepełnosprawnych. Niewidomi i niedowidzący przeprowadzili test stron internetowych największych urzędów miast w Polsce. Żaden z testowanych serwisów nie uzyskał oceny dobrej.

http://rp.pl/artykul/124251.html

GAZETA PRAWNA

Wzrost liczby kart SIM: najsłabszy kwartał w tym stuleciuWzrost liczby aktywnych kart SIM w I kwartale jedynie o 228,6 tys. zaskoczył analityków. Może bowiem oznaczać, że rynek telefonii komórkowej gwałtownie zwolnił.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14808,wzrost_liczby_kart_sim_najslabszy_kwartal_w_tym_stuleciu.html

KRRiT za koncesjonowaniem telewizji mobilnejKrajowa Rada Radiofonii i Telewizji stwierdziła dziś, że telewizja mobilna powinna podlegać koncesjonowaniu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14783,krrit_za_koncesjonowaniem_telewizji_mobilnej.html

POLSKA

Drzwi gdańskiego szpitala otwiera odcisk palcaChoć Szpital Specjalistyczny na Zaspie to nie lotnisko, drzwi przed lekarzami otwierają się dopiero po przyłożeniu palca.

http://www.polskatimes.pl/2,32744.htm

PRZEKRÓJ

Atak hakerów na serceCo hakerzy mają wspólnego z kardiologami? Niestety znacznie więcej, niż byśmy chcieli.

http://przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3709&Itemid=51