Środowy Przegląd Prasy

Rząd dotuje Google... TP nie zapłaci jednej z kar... Cyfrowa TV już za rok... Haker zaatakował Ministerstwo Pracy... Małe firmy częściej stawiają na e-biznes... Użytkownicy kart zbliżeniowych są narażeni na kradzieże... Ruszył system celny do walki z podróbkami... Zdalne zdobywanie wiedzy... Moda na mikrobloga...

COMPUTERWORLD

11 witryn grzechu wartychW Internecie pojawia się coraz więcej stron zgodnych z Web 2.0. Umożliwiają tworzenie własnych treści, są przydatne w pracy, bądź charakteryzują się tylko ciekawym pomysłem. Ze wszystkich można korzystać za darmo.

http://p1.idg.pl/r/406b6

RZECZPOSPOLITA

Małe firmy częściej stawiają na e-biznesCo druga firma nie oferuje jeszcze swych produktów w sieci. Ale aż 30 proc. przedsiębiorstw planuje wejście w internetowy biznes w tym roku.

http://rp.pl/artykul/121376.html

Zdalne zdobywanie wiedzyWirtualne szkolenia są praktyczne, wygodne i opłacalne. Mogą kosztować nawet od trzech do dziesięciu razy mniej niż tradycyjne kursy.

http://rp.pl/artykul/121365.html

Dostęp do firmowych pieniędzy o każdej porze z wykorzystaniem komputeraZlecenia internetowe są już dla polskich przedsiębiorców codziennością. Niezależnie od skali prowadzonego biznesu korzystanie z nich deklaruje ponad połowa przedsiębiorców.

http://rp.pl/artykul/120554.html

GAZETA PRAWNA

Telefony u operatorów dużo droższe niż w sklepieU operatorów komórkowych nowy telefon opłaca się kupować tylko wtedy, gdy podpisujemy lub przedłużamy umowę. Jeśli szukamy telefonu, który zastąpi nam zgubiony, lepiej go kupić np. w sklepie internetowym.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/13915,telefony_u_operatorow_duzo_drozsze_niz_w_sklepie.html

Użytkownicy kart zbliżeniowych są narażeni na kradzieżeKarta bezstykowa, najnowszy produkt skierowany do zwolenników plastikowego pieniądza, może stać się celem dla złodziei.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/13923,uzytkownicy_kart_zblizeniowych_sa_narazeni_na_kradzieze.html

GAZETA WYBORCZA

Politycy: głosowanie przez internet nie tak szybkoPO chce, żeby już za rok w wyborach do europarlamentu można było głosować przez internet. Co inne partie i przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej myślą o tej propozycji?

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75478,5123374.html

Kuba wykupuje komórkiFidel Castro przestrzega, że telefony komórkowe to diabelska pułapka imperializmu. Niepomni tych nauk Kubańczycy masowo idą na ten lep.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75477,5123881.html

Ruszył system celny do walki z podróbkamiPolscy celnicy stworzyli system informatyczny, który pomoże im walczyć z podróbkami. Niezbędne do tej walki materiały i dane o swej własności intelektualnej firmy nareszcie mogą zgłaszać drogą elektroniczną.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5123489.html

GAZETA.PL

Cyfrowa TV już za rokJeszcze przed Euro 2012 r. Polska może całkowicie przejść z naziemnej telewizji analogowej na cyfrową, a start komercyjny tej usługi może nastąpić już po przyszłorocznych wakacjach.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5123492.html

Rząd dotuje GoogleNa nowe miejsca pracy Google Poland dostanie z budżetu państwa 3,16 mln zł.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5123484.html

Haker zrobił na konto firmy zakupy za milion złotychSuwalska policja poszukuje hakera, który na konto jednej z firm zamówił zakupy o wartości miliona złotych, m.in. porsche i jacht.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5122385.html

TP nie zapłaci jednej z karTelekomunikacja Polska nie musi płacić niemal 6 mln zł kary. Sprawę umorzył sąd.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5123490.html

DZIENNIK

Haker zaatakował Ministerstwo PracyNa nic zapewnienia, że sieci komputerowe urzędów są bezpieczne. Dowód? Jeśli ktoś chciał w nocy wejść na stronę Ministerstwa Pracy, mocno się zdziwił. Zamiast porad dotyczących zatrudnienia znalazł tam czerwony napis "Hacked".

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article156285/Haker_zaatakowal_Ministerstwo_Pracy.html

Moda na mikroblogaCoraz tańsze komórki multimedialne, portale społecznościowe oraz... permanentny brak czasu. To trzy główne powody rosnącej popularności mikroblogów - internetowych pamiętników zawierających jedno- lub dwuzdaniowe wpisy.

http://www.dziennik.pl/hitech/article156107/Moda_na_mikrobloga.html