Środowy Przegląd Prasy

Komórkowa Mova w Carrefourze... GTS uruchomił Nasza-klasa-fon... Firmy tracą na opóźnieniach inwestycji IT... Polska ma 62. miejsce w rankingu Global Information Technology... Stworzą park technologiczny w Jaworznie... Telekomunikacja Polska stworzy platformę cyfrową...

COMPUTERWORLD

Szczecin został pozbawiony prądu

Brak energii dotknął wszystkich i wszystko, także systemy IT i telekomunikacyjne. Od wojny nie było takiej sytuacji - mówią mieszkańcy miasta.

http://p1.idg.pl/r/22d11

RZECZPOSPOLITA

Firmy tracą na opóźnieniach inwestycji IT

Opóźnienia rządowych inwestycji informatycznych szkodzą rynkowi i firmom informatycznym.

http://rp.pl/artykul/118117.html

Polska to technologiczny zaścianek Europy

Lista Światowego forum ekonomicznego. Pod względem wykorzystania nowych technologii wyprzedzamy w Unii Europejskiej tylko Bułgarię.

http://rp.pl/artykul/118114.html

Komórkowa Mova w Carrefourze

Sieć hipermarketów uruchamia własną telefonię. Liczy, że uda się jej przyciągnąć 100 tys. osób z kilkumilionowej rzeszy obecnych klientów.

http://rp.pl/artykul/118067.html

Tysiąc osób znajdzie pracę w parku technologicznym w Jaworznie

Ponad tysiąc miejsc pracy ma powstać w najbliższych latach w Jaworznie na Śląsku dzięki parkowi technologicznemu, który chce stworzyć polska spółka należąca do czeskiej firmy deweloperskiej CTP Invest.

http://rp.pl/artykul/117890.html

Na NewConnect zadebiutowała spółka Vedia

Na NewConnect zadebiutowała we wtorek spółka Vedia, importer i dystrybutor elektroniki. Akcje spółki Vedia wzrosły w debiucie na rynku NewConnect o 525 procent do 2 zł.

http://rp.pl/artykul/117763.html

GAZETA PRAWNA

Infrastrukturę internetową trzeba budować szybciej

Cele zapisane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w strategii regulacyjnej na lata 2008-2010 są bardzo ambitne. Ich realizacja, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój szybkiego internetu, nie zależy tylko od regulatora, ale też od polityki państwa oraz samych operatorów.

http://p1.idg.pl/r/f0ca5

Telewizja satelitarna TP ruszy w III kwartale

Telekomunikacja Polska stworzy platformę cyfrową. Może to przyśpieszyć konsolidację rynku.

http://p1.idg.pl/r/e9185

Rozpoczął się wyścig po 2,5 mld zł z Unii

Potwierdzają się wcześniejsze informacje GP - od 12 maja przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski w konkursach o unijne pieniądze w programie Innowacyjna Gospodarka.

http://p1.idg.pl/r/e4eb6

GAZETA WYBORCZA

GTS uruchomił Nasza-klasa-fon

Portal Nasza-klasa.pl uruchomił usługę telefoniczną o nazwie nkfon. Umożliwia ona połączenia z telefonów stacjonarnych na numery krajowe i za granicę. Rozmowy oraz wysyłanie faksów odbywają się z tradycyjnej telefonii, a więc bez użycia technologii VoIP.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5101526.html

PayPal chce się rozepchać w Polsce

PayPal ma chrapkę na polski rynek internetowych płatności. Dzięki umowie z firmą eCard ma trafić do kilkuset polskich sklepów i serwisów.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5101498.html

DZIENNIK

Oto najmniejszy pendrive świata

Ile można zmieścić danych w trzech centymetrach? Jeśli to najnowszy pendrive firmy Super Talent, to aż 8 gigabajtów. A producent chwali się, że to urządzenie to najmniejszy taki gadżet świata.

http://www.dziennik.pl/hitech/article151246/Oto_najmniejszy_pendrive_swiata.html

Komórka z braillem dla niewidomych

Japońscy naukowcy z Tsukuba University of Technology opracowali telefon, dzięki której niewidoma osoba może wysyłać i odbierać informacje w języku Braille'a.

http://www.dziennik.pl/hitech/article151448/Komorka_z_braillem_dla_niewidomych.html

PULS BIZNESU

Kulczyk junior marzy o krzemowej dolinie

Inwestycjami w spółki działające w obszarze nowych technologii - tym będzie się zajmował fundusz Sebastiana Kulczyka. Phenomind Ventures rzuca rękawicę giełdowym MCI i IQ Partners.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=40d09ba1-54b5-4b1e-a330-744ee58a9ad3&open=sec

Przejęcia akcji Polkomtela przez polskich akcjonariuszy może się przeciągnąć

Pomimo korzystnego dla polskich akcjonariuszy wyroku Trybunału Arbitrażowego objęcie przez nich akcji Polkomtela sprzedawanych przez TDC może się przeciągać nawet na przyszły rok, z powodu nałożonych zabezpieczeń w polskim sądzie.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=388cb578-12fb-4a98-8398-b052bc9f637e

Polkomtel liczy na kilka umów z MVNO do końca roku

Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus, może w tym roku podpisać jeszcze kilka umów z MVNO (wirtualni operatorzy sieci komórkowej), dzięki którym udostępni im swoją sieć, wynika z wtorkowych wypowiedzi prezesa Adama Glapińskiego.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=00da0680-b9cb-47a4-a875-aa9d8458b384