Środowy Przegląd Prasy

Blokada e-maili pracowników... Ile zapłacimy za mobilną telewizję... Streżyńska tnie ceny połączeń... IBM oskarżony o korupcję... Cyberprzestępcy będą surowiej karani... Fiskus czyha w Second Life... Paszporty biometryczne nie dla maluchów...

COMPUTERWORLD

Czy 2x2 jest lepsze niż 4?Na rynku pojawiło się rozwiązanie sprzętowo-programowe, które umożliwia połączenie dwóch serwerów dwuprocesorowych w wydajne środowisko stanowiące odpowiednik maszyny czteroprocesorowej.

http://p1.idg.pl/r/fa791

RZECZPOSPOLITA

Blokada e-maili pracownikówW firmie ubezpieczeniowej Hestia przez cztery godziny dziennie nie można korzystać z poczty elektronicznej, bo m.in. "osłabia więzi firmowe".

http://rp.pl/artykul/114434.html

Cyberprzestępcy będą surowiej karaniNawet do pięciu lat więzienia grozi osobom, które będą ingerować w systemy informatyczne czy je uszkadzać.

http://rp.pl/artykul/114704.html

Paszporty biometryczne nie dla maluchówŁatwiej będzie wyrobić paszport małoletnim. Przebywający za granicą w razie kłopotów otrzymają dokument pocztą.

http://rp.pl/artykul/114208.html

Konkurencja podkopuje portaleWirtualna Polska najbardziej traci z powodu rosnącej konkurencji w internecie

http://rp.pl/artykul/115031.html

Ile zapłacimy za mobilną telewizjęW tym roku Polacy będą mogli oglądać telewizję w telefonie komórkowym. Operatorzy zachodzą w głowę, jak zarabiać na usłudze, z której w Polsce mogłoby skorzystać ok. 1 miliona abonentów.

http://rp.pl/artykul/115026.html

15 gr za minutę na komórkiDo 0,15 zł za minutę zamiast do 0,22 zł za minutę mają potanieć w 2010 r. hurtowe ceny połączeń telefonicznych wykonywanych na telefony komórkowe(dzisiaj stawka wynosi 0,40 zł), poinformowała wczoraj w telewizji CNBC Anna Streżyńska, szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

http://rp.pl/artykul/115023.html

GAZETA.PL

IBM oskarżony o korupcjęKorporacja IBM dostała czasowy zakaz zawierania kontraktów z amerykańskimi agencjami federalnymi, w związku z kontraktem z Agencją Ochrony Środowiska (EPA).

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5076865.html

DZIENNIK

Wii i iPhone idą na wojnęKamizelka kuloodporna, hełm, karabin oraz... iPhone i kontroler do konsoli

. Tak wkrótce może wyglądać wyposażenie żołnierzy pełniących służbę podczas misji zbrojnych.

http://www.dziennik.pl/hitech/article147014/Wii_i_iPhone_ida_na_wojne.html

POLSKA

Fiskus czyha w Second LifePieniądze można zarobić nie tylko dzięki ciężkiej pracy. Coraz więcej fortun powstaje dzięki inwestowaniu w wirtualnych światach. Urzędy skarbowe już szykują się do ściągania podatków.

http://www.polskatimes.pl/16,29881.htm