Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

GIODO zwizytuje Naszą-klasę... Zamiast Pesel 2, będą dotacje dla przedsiębiorców... TP SA przetestuje internet o prędkości 50 Mb/s... UPC goni Neostradę i żegna się z Chello... Anna Streżyńska wyróżniona za walkę z monopolem... Najgorsza strona w internecie...

COMPUTERWORLD

Co się stało z naszą-klasą?Rozmowa z Maciejem Popowiczem, założycielem i CEO najgłośniejszego polskiego serwisu internetowego - nasza-klasa.pl o powodach migracji do nowej lokalizacji. Dementuje on medialne pogłoski, jakoby był najmłodszym polskim milionerem. Większość funduszy wydano na nowe serwery dla serwisu.

http://p1.idg.pl/r/d4d7e

RZECZPOSPOLITA

UPC goni Neostradę i żegna się z ChelloPonad 300 tys. abonentów korzysta z usług internetowych UPC Polska. Daje to firmie drugą pozycję na rynku pod względem liczby klientów. Pierwsza jest Telekomunikacja Polska, która obsługuje ponad 2 mln klientów.

http://rp.pl/artykul/84165.html

Anna Streżyńska wyróżniona za walkę z monopolemPrezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska odebrała w redakcji "Rzeczpospolitej" Nagrodę im. Andrzeja Bączkowskiego.

http://rp.pl/artykul/84203.html

TP SA przetestuje internet o prędkości 50 Mb/sTelekomunikacja Polska (TP SA) przetestuje usługę dostępu do internetu z szybkością 50 Mb/s w technologii FTTH (Fiber to the Home). Program pilotażowy zostanie przeprowadzony w nowym budynku na warszawskiej Woli, w którym zainstalowaną infrastrukturę światłowodową.

http://rp.pl/artykul/84115.html

W hi-tech Polska gorsza niż Węgry i CzechyNiespełna 3 mld euro rocznie uzyskuje Polska z eksportu wyrobów nowoczesnych technologii. To trzykrotnie mniej niż Czechy i aż czterokrotnie mniej niż Węgry.

http://rp.pl/artykul/84166.html

Komputer grubości ołówkaNajcieńszy laptop na świecie zaprezentował w San Francisco szef Apple Steve Jobs. MacBook Air najnowsze dziecko koncernu ma w najcieńszym miejscu zaledwie 0,16 cala (4 milimetry).

http://rp.pl/artykul/84206.html

GAZETA PRAWNA

Zamiast na system Pesel 2, będzie dodatkowe 50 mln zł na dotacje dla przedsiębiorcówNa opóźnieniu w realizacji systemu informatycznego PESEL 2 skorzystają przedsiębiorcy, którzy czekają na unijne dotacje z Poddziałania 2.2.1 w Programie Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw.

http://p1.idg.pl/r/9cc81

GAZETA WYBORCZA

GIODO zwizytuje Naszą-klasęZaalarmowany skargami Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych wszczyna kontrolę serwisu Nasza-klasa.pl. Szczegółowe informacje o sobie zamieściło tam już 6 milionów Polaków.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4840966.html

Wypożyczalnia filmów w iTunesAmerykanie już od marca będą mogli wypożyczać filmy w iTunes. W projekcie Apple'a uczestniczyć będą wszystkie wytwórnie filmowe.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4840990.html

Kraków: Urząd w komórceSprawdzenie postępu spraw załatwianych przez urząd miasta, znalezienie hotelu czy odnalezienie telefonów do najpopularniejszych miejskich instytucji - takie możliwości oferuje uruchomiony właśnie serwis mobi.krakow.pl.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4840920.html

Agora inwestuje w internet na UkrainieSerwis blogowy blox.com.ua uruchomiła Agora na Ukrainie. To pierwsza internetowa inwestycja wydawcy "Gazety Wyborczej" na ukraińskim rynku.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4840994.html

Laptop za 75 dol.Pixel Qi to nowa spółka chętna na stworzenie taniego laptopa. Miałby kosztować zaledwie 75 dol.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4840995.html

PULS BIZNESU

Większe obroty TelForceOneSprzedawca akcesoriów do komórek o jedną czwartą przekroczył ubiegłoroczne prognozy przychodów.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=4dc10de5-bf98-4401-961b-9912d906b5e9&date=2008-01-16

(dostęp płatny)

DZIENNIK

Zobacz najgorszą stronę w internecieMigają, pulsują, trudno cokolwiek znaleźć, przeczytać, ładują się wieki - takie strony www zna każdy internauta. Są ich tysiące i - co gorsza - twórcy kolejnych nie uczą się na błędach poprzedników. Dlatego autorzy zlastrona.org zebrali najgorsze cechy paskudnych stron i stworzyli z nich jedną - najbrzydszą.

http://www.dziennik.pl/nauka/hitech/article108783/Zobacz_najgorsza_strone_w_internecie.html

Zakupy w internecie są niebezpieczneZakupy w sieci to ryzyko. Z raportu poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego wynika, że polskie e-sklepy są fatalnie zabezpieczone przed oszustami i złodziejami danych. Policja przyznaje: rośnie liczba ofiar internetowych oszustów.

http://www.dziennik.pl/gospodarka/article109084/Zakupy_w_internecie_sa_niebezpieczne.html