Środowy Przegląd Prasy

Jedno okienko będzie działać od 2008 roku... EDS ma outsourcing w TP... Więcej na telekomunikację w administracji.. GTS Energis osiągnął wyższe zyski... Sage Symfonia umacnia pozycję na polskim rynku... Czy abonenci Tele 2 zostaną na lodzie?.. LG chce zwiększyć sprzedaż komórek o 150 proc... Życie na Marsie?... Wytwórnie grają w społeczności... Debiut Electro World na Allegro.pl wypadł słabo...

COMPUTERWORLD

EDS ma outsourcing w TP

Umowa pomiędzy Telekomunikacją Polską a EDS Poland o wartości 52 mln USD została podpisana na pięć lat. Częścią tej umowy jest świadczenie przez 150 pracowników Web Inn z Grupy Sygnity usług service desk oraz wsparcia użytkowników w zakresie problemów z infrastrukturą i aplikacjami biznesowymi dla 33 tys. pracowników TP.

http://p1.idg.pl/r/94610

GAZETA PRAWNA

Jedno okienko będzie działać od 2008 roku

W ciągu tygodnia wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld przedstawi projekt nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

http://p1.idg.pl/r/7a552

LG chce zwiększyć sprzedaż komórek o 150 proc.

Nawet milion telefonów komórkowych chce sprzedać w Polsce w 2008 roku koreańska firma LG Electronic.

http://p1.idg.pl/r/8cfca

GTS Energis osiągnął wyższe zyski

GTS Energis spodziewa się w tym roku 390 mln zł przychodów i 80 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację. Wyniki będą wyższe od planów.

http://p1.idg.pl/r/2dca8

RZECZPOSPOLITA

Więcej na telekomunikację

Ministerstwa przygotowują przetargi telekomunikacyjne warte prawie 300 mln zł. Niemal 80 proc. tej kwoty przypada na dwa resorty.

http://www.rp.pl/artykul/76133.html

Czy abonenci Tele 2 zostaną na lodzie?

Drugi co do wielkości operator telekomunikacyjny w Polsce Tele 2 może mieć kłopoty. Sąd podważa zasady jego współpracy z Telekomunikacją Polską.

http://www.rp.pl/artykul/76134.html

Sage Symfonia umacnia pozycję na polskim rynku

Sage Symfonia w ciągu dwóch lat stała się liczącym graczem wśród producentów oprogramowania dla małych i średnich firm - wynika z opublikowanych wczoraj danych finansowych spółki.

http://www.rp.pl/artykul/76135.html

GAZETA.PL

Wytwórnie grają w społeczności

Universal Music, największy światowy koncern fonograficzny, zgodził się, by piosenki jego artystów można było bezpłatnie odsłuchiwać w serwisie społecznościowym Imeem.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4754178.html

Debiut Electro World na Allegro.pl wypadł słabo

Sieć sklepów Electro World zaczęła sprzedawać elektronikę i AGD na aukcjach internetowych.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4754164.html

GAZETA WYBORCZA

Życie na Marsie?

Łazik Spirit znalazł na marsie idealnie miejsce do rozwoju życia - poinformowali naukowcy. Jak to się często zdarza do odkrycia doszło przez czysty przypadek.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4753430.html