Środowy Przegląd Prasy

Informatyzacja na papierze... Dell szkoli kontrahentów... TP SA zapłaciła karę... Action rozpoczyna handel w sieci... 1 mld zł na internet we wschodniej Polsce... Polacy chcą tanich usług komórkowych... E-cisza w eterze... Biedni są w MySpace, a bogaci są w Facebook... NVIDIA: za dwa lata nie odróżnimy gry od filmu...

RZECZPOSPOLITA

Informatyzacja na papierze

Rozpoczęcie budowy większości dużych systemów informatycznych państwa przesunie się prawdopodobnie na przyszły rok. Ich realizacja pochłonie 3,6 mld zł.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070627/ekonomia/ekonomia_a_2.html

Dell szkoli kontrahentów

Przedstawiciele blisko 90 firm z całego świata m.in. Flextronics, Intel i AMD przybyli do Łodzi na szkolenia. Zorganizował je dla poddostawców i odbiorców swoich komputerów amerykański koncern Dell.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070627/ekonomia/ekonomia_a_13.html

Dystrybutor komputerów uruchomił sklep spożywczy

Od najtrudniejszej dziedziny internetowego handlu - sprzedaży artykułów spożywczych - rozpoczął budowę swojej wirtualnej galerii handlowej jeden z największych rodzimych dystrybutorów komputerów i innych produktów informatycznych.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070627/ekonomia/ekonomia_a_16.html

GAZETA PRAWNA

MSWiA rozdziela dotacje na projekty informatyczne

Samorządy i zakłady opieki zdrowotnej ruszyły po dotacje z budżetu na realizację projektów informatycznych. Złożyły wnioski na 130 mln zł, choć w tegorocznym budżecie jest na ten cel tylko 30 mln zł.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1993.81.0.39.6.2.0.1.htm

Ponad 1 mld zł na internet we wschodniej Polsce

300 mln euro chce wydać rząd na budowę tzw. sieci szkieletowych na Ścianie Wschodniej i w Polsce centralnej. 255 mln ma pochodzić z funduszy unijnych.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1993.81.0.39.6.3.0.1.htm

GAZETA.PL

TP SA zapłaciła karę

Drugą w historii karę nałożoną przez Urząd Komunikacji Elektronicznej zapłaciła we wtorek Telekomunikacja Polska.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4254865.html

Polacy chcą tanich usług komórkowych

Polacy chcą korzystać z zaawansowanych usług mobilnych, ale tego nie robią, bo uważają, że są za drogie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4254869.html

E-cisza w eterze

Wczoraj na cały dzień zamilkły tysiące amerykańskich stacji radiowych nadających w internecie. To protest przeciwko wyższym opłatom z tytułu praw autorskich, które mogą doprowadzić mniejszych graczy do bankructwa.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4254864.html

Biedni są w MySpace, a bogaci są w Facebook

Portal Facebook jest dla grzecznych dzieci z dobrych domów, cała reszta dzieciaków została na MySpace - twierdzi Danah Boyd, doktorantka Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4253774.html

NVIDIA: za dwa lata nie odróżnimy gry od filmu

Wydajność rozwiązań graficznych podwaja się praktycznie każdego roku. Trzy, cztery lata temu efekty kinowe wyprzedzały poziomem zaawansowania aż o 10 lat te, które generował komputer. Jednak obecnie DirectX 9 i DirectX 10 dają twórcom gier wolną rękę w programowaniu procesorów graficznych, stąd efekty wizualne w najnowszych tytułach są niemal odwzorowaniem rzeczywistości. - wyjaśnia Bernhard Gleissner z NVIDIA.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4253554.html

Nicole Kidman twarzą kampanii Nintendo

Japońska firma Nintendo zatrudniła znaną aktorkę do reklamowania gier edukacyjnych na przenośną konsolę DS. Firmy coraz lepiej rozumieją, że gdy są nie tylko dla małych i dużych dzieci.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4253075.html

POLITYKA

Myszką po mapie

Koniec ze ślęczeniem nad mapami. Koniec z rozmyślaniem, gdzie to jest i jak tam dojechać. Teraz drogę wskaże lokalizator internetowy. W polskiej sieci rozpoczyna się wielka wojna małych map. O niemałe pieniądze.

http://technopolis.polityka.pl/?p=108