Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

Informatyzacja na papierze... Dell szkoli kontrahentów... TP SA zapłaciła karę... Action rozpoczyna handel w sieci... 1 mld zł na internet we wschodniej Polsce... Polacy chcą tanich usług komórkowych... E-cisza w eterze... Biedni są w MySpace, a bogaci są w Facebook... NVIDIA: za dwa lata nie odróżnimy gry od filmu...

RZECZPOSPOLITA

Informatyzacja na papierzeRozpoczęcie budowy większości dużych systemów informatycznych państwa przesunie się prawdopodobnie na przyszły rok. Ich realizacja pochłonie 3,6 mld zł.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070627/ekonomia/ekonomia_a_2.html

Dell szkoli kontrahentówPrzedstawiciele blisko 90 firm z całego świata m.in. Flextronics, Intel i AMD przybyli do Łodzi na szkolenia. Zorganizował je dla poddostawców i odbiorców swoich komputerów amerykański koncern Dell.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070627/ekonomia/ekonomia_a_13.html

Dystrybutor komputerów uruchomił sklep spożywczyOd najtrudniejszej dziedziny internetowego handlu - sprzedaży artykułów spożywczych - rozpoczął budowę swojej wirtualnej galerii handlowej jeden z największych rodzimych dystrybutorów komputerów i innych produktów informatycznych.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070627/ekonomia/ekonomia_a_16.html

GAZETA PRAWNA

MSWiA rozdziela dotacje na projekty informatyczneSamorządy i zakłady opieki zdrowotnej ruszyły po dotacje z budżetu na realizację projektów informatycznych. Złożyły wnioski na 130 mln zł, choć w tegorocznym budżecie jest na ten cel tylko 30 mln zł.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1993.81.0.39.6.2.0.1.htm

Ponad 1 mld zł na internet we wschodniej Polsce300 mln euro chce wydać rząd na budowę tzw. sieci szkieletowych na Ścianie Wschodniej i w Polsce centralnej. 255 mln ma pochodzić z funduszy unijnych.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1993.81.0.39.6.3.0.1.htm

GAZETA.PL

TP SA zapłaciła karęDrugą w historii karę nałożoną przez Urząd Komunikacji Elektronicznej zapłaciła we wtorek Telekomunikacja Polska.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4254865.html

Polacy chcą tanich usług komórkowychPolacy chcą korzystać z zaawansowanych usług mobilnych, ale tego nie robią, bo uważają, że są za drogie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4254869.html

E-cisza w eterzeWczoraj na cały dzień zamilkły tysiące amerykańskich stacji radiowych nadających w internecie. To protest przeciwko wyższym opłatom z tytułu praw autorskich, które mogą doprowadzić mniejszych graczy do bankructwa.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4254864.html

Biedni są w MySpace, a bogaci są w FacebookPortal Facebook jest dla grzecznych dzieci z dobrych domów, cała reszta dzieciaków została na MySpace - twierdzi Danah Boyd, doktorantka Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4253774.html

NVIDIA: za dwa lata nie odróżnimy gry od filmuWydajność rozwiązań graficznych podwaja się praktycznie każdego roku. Trzy, cztery lata temu efekty kinowe wyprzedzały poziomem zaawansowania aż o 10 lat te, które generował komputer. Jednak obecnie DirectX 9 i DirectX 10 dają twórcom gier wolną rękę w programowaniu procesorów graficznych, stąd efekty wizualne w najnowszych tytułach są niemal odwzorowaniem rzeczywistości. - wyjaśnia Bernhard Gleissner z NVIDIA.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4253554.html

Nicole Kidman twarzą kampanii NintendoJapońska firma Nintendo zatrudniła znaną aktorkę do reklamowania gier edukacyjnych na przenośną konsolę DS. Firmy coraz lepiej rozumieją, że gdy są nie tylko dla małych i dużych dzieci.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4253075.html

POLITYKA

Myszką po mapieKoniec ze ślęczeniem nad mapami. Koniec z rozmyślaniem, gdzie to jest i jak tam dojechać. Teraz drogę wskaże lokalizator internetowy. W polskiej sieci rozpoczyna się wielka wojna małych map. O niemałe pieniądze.

http://technopolis.polityka.pl/?p=108