Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

ZUS musi ujawnić płatnika... Gadu-Gadu rośnie... Nowe usługi GTS Energis przyciągną inwestorów... Szybki Internet w krajach OECD... ZX Spectrum skończył 25 lat... Szykuje się radiowa fuzja... Naukowcy debatują o prawach i obowiązkach robotów... Telefony czytające kody kreskowe...

RZECZPOSPOLITA

Gadu-Gadu rośnieSpółka Gadu-Gadu, właściciel największego polskiego komunikatora internetowego, przekroczyła prognozy sprzedaży za 2006 r. Mimo to akcjonariusze wciąż mogą się zastanawiać, czy nie za drogo kupili jej akcje podczas publicznej emisji w lutym. Zdecydowali się dużo zapłacić za akcje Gadu-Gadu, ale na razie tracą na tej inwestycji.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070425/ekonomia/ekonomia_a_9.html

Nowe usługi GTS Energis przyciągną inwestorów- W pierwszym kwartale mieliśmy 98 milionów złotych przychodów i 21 mln zł dodatniego wyniku EBITDA - poinformował wczoraj GTS Energis, jeden z największych alternatywnych operatorów telekomunikacyjnych.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070425/ekonomia/ekonomia_a_10.html

COMPUTERWORLD

ZUS musi ujawnić kod PłatnikaPo 61 miesiącach od rozpoczęcia akcji Janosik, Sad Okręgowy w Warszawie wydał wczoraj (23 kwietnia) prawomocny wyrok nakazujący Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych ujawnienie specyfikacji technicznej protokołu KSI MAIL. Sądy dwóch instancji nie podzieliły zdania ZUS, że informacja ta jest wyłączona spod ustawy o dostępie do informacji publicznej.

http://p1.idg.pl/r/1b39b

GAZETA PRAWNA

Pod względem dostępu do sieci Polska za Czechami i WęgramiPolska zajmuje 26, czyli piąte od końca, miejsce wśród krajów OECD pod względem liczby szybkich łączy na 1 tys. mieszkańców.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1951.81.3.2.8.1.0.1.htm

Przychody GTS Energis nie spadnąGTS Energis zamierza przejąć w 2007 roku ponad 10 tys. klientów szybkiego internetu od TP.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1951.81.3.2.7.2.0.1.htm

GAZETA.PL

ZX Spectrum skończył 25 lat Kiedy ZX Spectrum - niewielki, czarny komputer z gumową klawiaturą - debiutował na rynku w kwietniu w 1982 r., jego twórcy sądzili, że komputer trafi głównie do hobbystów. Rzeczywistość przerosła ich oczekiwania - dla wielu Europejczyków, także Polaków, Spectrum był pierwszym komputerem w domu.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33182,4086839.html

Szykuje się radiowa fuzjaJeszcze w tym tygodniu może dojść do sprzedaży grupy radiowej Ad.Point. Najprawdopodobniej jej nowym właścicielem zostanie holding Eurozet, właściciel Radia ZET oraz Radiostacji.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33182,4086834.html

Naukowcy debatują o prawach i obowiązkach robotówNaukowcy wyrażają zaniepokojenie przyszłością autonomicznych robotów, które już niedługo będą mogły podejmować własne decyzje. W Londynie zorganizowano konferencję, gdzie zostaną poruszone kwestie praw, obowiązków i etyki maszyn.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4085034.html

Telefony czytające kody kreskoweNowa technologia, która już jest w użyciu w niektórych częściach Azji, pozwala na łączenie przedmiotów codziennego użytku z internetem za pomocą telefonu komórkowego. W nowym wcieleniu telefony stają się czymś w rodzaju pilotów. Za pomocą fal mogą odczytywać informacje zakodowane na różnych obiektach i przetwarzać je na zdjęcia, pliki wideo lub pliki tekstowe, które ukazują się na wyświetlaczu.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4050874.html