Środowy Przegląd Cyfrowy

Tesco będzie sprzedawało w Polsce przez Internet ... Nieproszeni goście z Facebooka ... Kontrola e-projektów musi poczekać ... Jak Google Instant może pomóc (skrzywdzić) SEO ... Facebook wprowadzi telefon albo straci rynek ... Naspers przejmuje pakiet kontrolny w serwisie społecznościowym Multiply.com ... VeriSign: ponad 196,3 mln domen zarejestrowanych na świeci.

E-COMMERCE

Tesco będzie sprzedawało w Polsce przez Internet

Trzeci na świecie detalista uruchomi w 2011 roku sprzedaży przez Internet w Polsce, zapowiedział Philip Clarke, który w przyszłym roku przejmie stery w spółce od Terry’ego Leahy.

WYBORCZA.BIZ

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8404799,Zakupy_online_w_Tesco_juz_od_przyszlego_roku.html

SOCIAL MEDIA

Nieproszeni goście z Facebooka

Czternastolatka z Hertfordshire (Wielka Brytania), która zapraszała przez Facebooka znajomych na swoje urodziny i omyłkowo opublikowała swój adres oraz telefon, może na imprezie spodziewać się nawet 21 tys. gości. Oczywiście nieproszonych gości. Matka dziewczyny odwołała imprezę zaplanowaną na siódmego października, ale policja i tak postanowiła zwiększyć liczbę patroli w dzielnicy zamieszkanej przez dziewczynę.

TELEGRAPH.CO.UK

http://www.telegraph.co.uk/technology/facebook/8012043/Girl-14-fears-21000-party-guests-after-Facebook-invite-blunder.html

UE

Kontrola e-projektów musi poczekać

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości unieważniła przetarg na kontrolę projektów internetowych dotowanych z programu "Innowacyjna gospodarka", ale ogłosi drugi.

RP.PL

http://www.rp.pl/artykul/9211,538784-Kontrola-e-projektow-musi-poczekac.html

DISPLAY/SEM

Jak Google Instant może pomóc (skrzywdzić) SEO

TECHCRUNCH.COM

http://techcrunch.com/2010/09/21/guest-post-how-google-instant-can-help-and-hurt-seo/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Techcrunch+%28TechCrunch%29

MOBILE

Facebook wprowadzi telefon albo straci rynek

Facebook, wbrew publicznym zaprzeczeniom, pracuje nad wprowadzeniem na rynek telefonu komórkowego lub przynajmniej specjalistycznego oprogramowania bazującego na systemie operacyjnym Android - podają portale TechCrunch, CNet i Business Insider. Może okazać się, że będzie to prawdziwa nowinka technologiczna. Jeżeli wszyscy użytkownicy największego portalu społecznościowego zdecydowaliby się na korzystanie z nowego pomysłu Facebooka, to taka sieć ustępowałaby tylko chińskim telekomom komórkowym.

WYBORCZA.BIZ

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8405422,Facebook_wprowadzi_telefon_albo_straci_rynek.html

INWESTYCJE

Naspers przejmuje pakiet kontrolny w serwisie społecznościowym Multiply.com

PAIDCONTENT.ORG

http://paidcontent.org/article/419-naspers-buys-controlling-interest-in-social-networing-site-multiply.com/

WEBHOSTING

VeriSign: ponad 196,3 mln domen zarejestrowanych na świecie

Firma VeriSign opublikowała kwartalne wydanie swego "Domain Industry Brief", raportu podsumowującego światowy rynek domen internetowych.

AZNEWS.PL

http://aznews.pl/2010/09/verisign-ponad-1963-mln-domen-zarejestrowanych-na-swiecie/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+AZnewsPL+%28AZnews.pl+-+dziennik+domeniarza%29