Środowy Przegląd Cyfrowy

Pierwsza tak poważna awaria Facebooka... Google i YouTube idą na wojnę z Apple. Chcą uruchomić własny pay-per-view... Pół miliona kont e-mail Gadu-Gadu... Kolejne sądy będą prowadzić e-księgi... Nadchodzi era e-dzienników szkolnych... Podejrzą maile wysłane z BlackBerry... "Ludzie protestują przeciw Google Street View, bo to, co nowe, zawsze budzi obawy"...

RZECZPOSPOLITA

Awaria Facebooka

Największy serwis społecznościowy na świecie, z którego korzysta ponad 500 mln użytkowników, we wtorek po południu uległ jednej z największych awarii w swojej historii.

http://www.rp.pl/artykul/9211,529463-Awaria-Facebooka.html

Elektronizacja sądów wieczystoksięgowych

Kolejne 24 sądy będą zakładać i prowadzić księgi wieczyste w systemie informatycznym.

http://www.rp.pl/artykul/4,529524-Kolejne-sady-z-e-ksiegami.html

GAZETA PRAWNA

Kiedy można w sposób legalny ściągać filmy i muzykę z internetu

Pobieranie plików z filmami, muzyką czy ze zdjęciami nie jest w świetle polskiego prawa przestępstwem. Zupełnie inaczej traktowane jest ich udostępnianie z zasobów własnego komputera. Za nielegalne zwielokrotnianie takich utworów grożą nawet dwa lata więzienia.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/446842,kiedy_mozna_w_sposob_legalny_sciagac_filmy_i_muzyke_z_internetu.html

Google i YouTube idą na wojnę z Apple. Chcą uruchomić własny pay-per-view

Największa wyszukiwarka i serwis z plikami wideo chcą uruchomić własną usługę pay-per-view.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/446655,google_i_youtube_ida_na_wojne_z_apple_chca_uruchomic_wlasny_pay_per_view.html

"Ludzie protestują przeciw Google Street View, bo to, co nowe, zawsze budzi obawy"

Na razie nie wiemy, kiedy będziemy fotografować w Polsce. Mogę obiecać, że informacje o naszych planach będą publicznie dostępne. Tak jak w zeszłym roku, kiedy robiliśmy zdjęcia Warszawy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/446566,ludzie_protestuja_przeciw_google_street_view_bo_to_co_nowe_zawsze_budzi_obawy.html

MEDIA2.PL

Nadchodzi era e-dzienników szkolnych

Nowoczesne technologie wkraczają do szkół. Standardowe papierowe dzienniki odchodzą w przeszłość i są zastępowane wygodnymi dziennikami elektronicznymi.

http://media2.pl/technologie/68253-nadchodzi-era-e-dziennikow-szkolnych.html

Pół miliona kont e-mail Gadu-Gadu

22-letnia Patrycja Tomtas została półmilionowym użytkownikiem Poczty Gadu-Gadu, usługi poczty elektronicznej udostępnianej przez GG Network. Tym samym liczba użytkowników e-maila od GG wynosi już pół miliona.

http://media2.pl/internet/68246-pol-miliona-kont-e-mail-gadu-gadu.html

Wirtualnemedia

Standard reklam displayowych korzystny dla rynku i internautów

Wchodzący właśnie w życie standard IAB Polska dotyczący reklam displayowych jest korzystnie odbierany przez branżę internetową. Zdaniem osób z firm działających na tym rynku nowe zasady będą korzystne zarówno dla nich, jak i internautów.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/standard-reklam-displayowych-korzystny-dla-rynku-i-internautow

DZIENNIK INTERNAUTÓW

Podejrzą maile wysłane z BlackBerry

Producent biznesowego smartfona zapewni władzom Indii kilka możliwości wglądu w zaszyfrowane dane. To jednak nie koniec - na celowniku znalazły się kolejne firmy, w tym Google i Skype.

http://di.com.pl/news/33444,0,Podejrza_maile_wyslane_z_BlackBerry.html

Polscy internauci "zmobilizowali się" na wakacje

Dane pobrane przez Polaków za pomocą Opery Mini zwiększyły się w lipcu o 10,2% - donosi firma Opera Software. Tego lata użytkownicy mobilnego internetu w Polsce chętniej niż kiedykolwiek odwiedzali serwisy e-commerce i portale informacyjne.

http://di.com.pl/news/33459,0,Polscy_internauci_zmobilizowali_sie_na_wakacje.html