Środowy Przegląd Cyfrowy

Prawnicy od P2P sami staną przed sądem... Nie wszystkie e-booki będą objęte 5-proc. obniżoną stawką VAT... Dla widzów Polsatu telewizor będzie komputerem... Usługi lokalizacyjne zagrożeniem dla bezpieczeństwa... 136 pomysłów na e-biznes... Najbardziej tajemnicze zdjęcia z Google Earth...

GAZETA PRAWNA

Telewizor będzie komputerem. Na razie dla widzów Polsatu

Ipla i producent telewizorów Panasonic podpisali porozumienie, dzięki któremu mogą podbić rynek telewizji internetowej. Za darmo będą oferowali usługi, za które inni każą sobie płacić. Za darmo będzie można oglądać programy Polsatu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/445141,telewizor_bedzie_komputerem_na_razie_dla_widzow_polsatu.html

Nie wszystkie e-booki będą objęte 5-proc. obniżoną stawką VAT

Niższa stawka VAT na książki nie będzie obejmować e-booków sprzedawanych w sieci w postaci pliku elektronicznego. - Bo powieść elektroniczna to nie książka - utrzymuje Ministerstwo Finansów. - To absurd - złoszczą się wydawcy.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/445136,nie_wszystkie_e_booki_beda_objete_5_proc_obnizona_stawka_vat.html

PULS BIZNESU

Najbardziej tajemnicze zdjęcia z Google Earth

Google jest wszędzie, Google wszystko widzi. Serwis huffingtonpost.com zebrał najdziwniejsze zdjęcia zarejestrowane przez aplikację Google Earth.

http://www.pb.pl/a/2010/08/24/Najbardziej_tajemnicze_zdjecia_z_Google_Earth

DZIENNIK INTERNAUTÓW

Prawnicy od P2P sami staną przed sądem

Brytyjska firma ACS Law sporo zarobiła, wysyłając do internautów listy z groźbami pozwów za korzystanie z P2P i propozycjami ugody (czyli "zapłać albo będzie źle"). Przedstawiciele firmy będą musieli się wytłumaczyć przed Trybunałem Dyscyplinarnym Radców Prawnych. Skarg na działanie firmy ACS Law było zbyt dużo, aby je lekceważyć.

http://di.com.pl/news/33307,0,Prawnicy_od_P2P_sami_stana_przed_sadem.html

136 pomysłów na e-biznes

Zakończył się pierwszy etap konkursu na najciekawszy pomysł na biznes internetowy w Europie Środkowo-Wschodniej "Start with e-nnovation". Zgłoszono łącznie 136 innowacyjnych pomysłów, których autorzy mają szansę na wygranie 10 000 euro.

http://di.com.pl/news/33322,0,136_pomyslow_na_e-biznes.html

MEDIA2.PL

Usługi lokalizacyjne zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Kaspersky Lab ostrzega, że usługi lokalizacyjne, stanowiące jedną z nowszych funkcji pozwalających użytkownikom informować innych, gdzie się aktualnie znajdują, stają się bardzo popularne na portalach społecznościowych, co może znacząco zwiększyć zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.

http://media2.pl/internet/67988-uslugi-lokalizacyjne-zagrozeniem-dla-bezpieczenstwa.html

TECHBLOG

Ciekawa wyszukiwarka połączeń dla komunikacji Trójmiejskiej

Kiedy strona ZTMu nie wystarcza i trzeba znaleźć połączenie w trójmieście, często zdajemy się na znajomych, którzy wiedzą jak dojechać na daną dzielnicę lub pytamy na BLIPie, czy forach. Jest to jednak zbędne.

http://networkedblogs.com/799An

Mediamikser

Gra "Obrońca Krzyża" autorstwa Tribal DDB bije rekordy

W ciągu niespełna dwóch tygodni od momentu pojawienia się w sieci w grę zagrano blisko 250 tys. razy.

http://mediamikser.pl/article/69177/gra-obronca-krzyza-autorstwa-tribal-ddb-bije-rekordy