Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środkowa Europa na SYSTEMS 2001

Podczas targów SYSTEMS 2001 w Monachium odbędzie się forum współpracy z krajami Europy Środkowo-Wschodniej. Udział przedstawicieli spółek z regionu jest bezpłatny, co skwapliwie wykorzystują firmy naszych sąsiadów. Z Polski udział potwierdziła na razie tylko jedna firma.

Forum odbędzie się 18 października br. Jego celem jest wymiana informacji i nawiązanie kontaktów pomiędzy niemieckimi firmami a przedstawicielami sektora ICT z Europy Środkowo-Wschodniej. To pierwsze tego typu wydarzenie na targach SYSTEMS. Uczestnicy z regionu, w tym z Polski, będą mieli okazję wziąć udział w forum bez wnoszenia opłat przy rejestracji. Dotychczas obecność na forum potwierdziło kilkanaście firm z Rosji i Czech oraz przedstawiciele firm z Chorwacji, Bułgarii, Białorusi i Rumunii. Nie zarejestrowała się natomiast żadna firma z Polski, poza Process4E. Prezes warszawskiej firmy konsultingowej, Uli Kottmann, zaprezentuje zebranym sytuację na polskim rynku. Celem ma być zachęcenie niemieckich i międzynarodowych firm do zaangażowania się w polski sektor IT.

Międzynarodowe Targi Informatyki, Technologii, Telekomunikacji i Nowych Mediów odbędą się 15-19 października w Monachium (Niemcy). Na targach pojawi się, wg zapowiedzi organizatorów, ok. 3,5 tys. wystawców i blisko 150 tys. odwiedzających.