Środkowa Europa na SYSTEMS 2001

Podczas targów SYSTEMS 2001 w Monachium odbędzie się forum współpracy z krajami Europy Środkowo-Wschodniej. Udział przedstawicieli spółek z regionu jest bezpłatny, co skwapliwie wykorzystują firmy naszych sąsiadów. Z Polski udział potwierdziła na razie tylko jedna firma.

Forum odbędzie się 18 października br. Jego celem jest wymiana informacji i nawiązanie kontaktów pomiędzy niemieckimi firmami a przedstawicielami sektora ICT z Europy Środkowo-Wschodniej. To pierwsze tego typu wydarzenie na targach SYSTEMS. Uczestnicy z regionu, w tym z Polski, będą mieli okazję wziąć udział w forum bez wnoszenia opłat przy rejestracji. Dotychczas obecność na forum potwierdziło kilkanaście firm z Rosji i Czech oraz przedstawiciele firm z Chorwacji, Bułgarii, Białorusi i Rumunii. Nie zarejestrowała się natomiast żadna firma z Polski, poza Process4E. Prezes warszawskiej firmy konsultingowej, Uli Kottmann, zaprezentuje zebranym sytuację na polskim rynku. Celem ma być zachęcenie niemieckich i międzynarodowych firm do zaangażowania się w polski sektor IT.

Międzynarodowe Targi Informatyki, Technologii, Telekomunikacji i Nowych Mediów odbędą się 15-19 października w Monachium (Niemcy). Na targach pojawi się, wg zapowiedzi organizatorów, ok. 3,5 tys. wystawców i blisko 150 tys. odwiedzających.