Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Spyware kradnie na potęgę

Jak podaje serwis ArsTechnica, niewielka amerykańska firma Sunbelt Software ogłosiła w blogu informację o wykryciu podejrzanej działalności programu spyware noszącego nazwę CoolWebSearch. Niewielka aplikacja nie tylko przekierowywała na witrynę coolwebsearch.com, ale również gromadziła wszelkie informacje o poczynaniach właściciela maszyny.

Patrick Jordan, jeden z pracowników Sunbelt Software, w czasie opracowywania exploita wykorzystującego błąd w CWS, dostrzegł nagle, że testowy system został użyty do rozsyłania spamu, a następnie skontaktował się z pewnym zdalnym serwerem i wysłał do niego zgromadzone dane.

Program CoolWebSearch nie miał być backdoorem, tj. służyć w roli wrót umożliwiających włamanie do maszyny użytkownika. Celem aplikacji było natomiast gromadzenie danych o aktywności właściciela komputera. Logowała ona wpisywane z klawiatury znaki, zapamiętywała adresy odwiedzanych witryn, loginy, hasła czy numery kart kredytowych, po czym odsyłała je do odpowiedniego serwera. Na przykład z jednej z firm wypłynęła informacja o koncie, na którym zgromadzono 380 tysięcy dolarów...

Więcej informacji: ArsTechnica, blog Sunbelt Software