Sprzedawcy z Allegro

Znani z nicków, nie z twarzy. Handlują akcesoriami GSM, autkami, kulami plazmowymi i preparatami odchudzającymi... Wszystkim, co dozwolone i na co znajdują nabywców. Dostatnio żyją z Allegro Supersprzedawcy. Dla niektórych serwis okazał się sposobem na przezwyciężenie bezrobocia. Dla studentów - metodą podreperowania budżetów. Jak wyglądają mali i duzi sprzedawcy z najpopularniejszej platformy aukcyjnej w Polsce?

Sprzedawcy z Allegro
Sprzedaż na serwisie aukcyjnym to dobry sposób by dorobić, a niekiedy zarobić i to całkiem pokaźne sumy pieniędzy. W przypadku Pani Lucyny był to wręcz sposób na bezrobocie. Dla Marcina, Andrzeja i Kamila - sposobem na promocje ich naziemnych biznesów.

Nie radzimy jak rozkręcić biznes w internecie. W kilku zdaniach opowiadamy o dłuższym czy krótszym doświadczeniu naszych rozmówców ze sprzedażą na Allegro. I zachęcamy do opowiedzenia własnej historii.

Sprzedawcy z Allegro

Bartek i Ilona

Bartek i Ilona, studenci, zaczęliśmy pół roku temu i stwierdziliśmy, że to może być nasza przyszłość. Zaczęliśmy od butów a teraz włączyliśmy odzież. Sprzedaż na Allegro jest opłacalna, bo nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów chociażby utrzymania lokalu. Jedynym kosztem jest prowizja dla Allegro. Zarejestrowali już działalność gospodarczą. Miesięcznie sprzedają towar za kilka tysięcy złotych.

Sprzedawcy z Allegro

Jakub

Jakub od ponad 1,5 roku handluje preparatami odchudzającymi i dietetycznymi środkami spożywczymi, takimi jak odżywki dla sportowców. Ma też sklep internetowy i zwykły sklep stacjonarny. -Dzięki Allegro udało mi się dużo osiągnąć. Mam już hurtownię z preparatami. O Allegro powiedział mu kolega. -Początki były fatalne, bo więcej płaciłem za aukcje niż zarabiałem, ale teraz połowa zarobku idzie na opłaty.

Sprzedawcy z Allegro

Janusz

Janusz, smjw, od prawie pięciu lat na Allegro. Sprzedawał oprogramowanie komputerowe zakupione w Stanach Zjednoczonych. Obecnie nie ma stałego asortymentu. W miarę regularnie wystawia swoje wyroby pszczelarskie takie jak świeczki woskowe, ale - bardziej zabawowo, bo z zysku z tego prawie nie mam. Ostatnio dużo kupuje, głównie książki, a ostatnio komplet mebli za 100 zł, "w idealnym stanie". Jego głównym źródłem dochodu jest praca zawodowa.

Sprzedawcy z Allegro

Darek i Piotr

Darek i Piotr, bracia, handlują okazjonalnie, gdy w czasie porządków w domu znajdą jakieś niepotrzebne rzeczy, na przykład częściami komputerowymi, czy nieczytanymi książkami. Dzięki temu dorabiają sobie około 100 zł miesięcznie.

Sprzedawcy z Allegro

Kamil

Kamil, handluje na Allegro narzędziami ręcznymi i elektronarzędziami oraz militariami. Robi piętnaście różnych rzeczy żeby przeżyć, w tym handluję na Allegro. Z aukcji ma około 50% swoich przychodów czyli około 3,5 tys. zł. - Allegro jest dobre dla tych, którzy chcą dotrzeć do dużej ilości ludzi. Wiele osób trafia dzięki Allegro do tego miejsca, gdzie sprzedaję w zwykłym sklepie. Przyjeżdżają osoby, które mieszkają dwie ulice dalej, tylko dlatego, że dogadaliśmy się na Allegro.

Sprzedawcy z Allegro

Michał

Michał, szakal112 dopiero zaczyna handlować na Allegro filmami DVD, grami i płytami. Oprócz tego pracuje. Liczy, że uda mu się dorobić na aukcjach kilkaset złotych miesięcznie.

Sprzedawcy z Allegro

Krzysztof i Darek

Krzysztof i Darek, handlują sprzętem elektronicznym, w tym odtwarzaczami MP3. Handel na Allegero to dla nich nie jedyne, lecz w chwili obecnej znaczne źródło dochodów. Jakie? - to pieniądze rzędu średniej krajowej pensji na pracownika. Mają też firmę w "realu".

Sprzedawcy z Allegro

Lucyna z mężem

Lucyna, mieszkanka Poznania, sprzedaje haftowane obrusy, serwety i szydełkowe wyroby oraz jedwabne apaszki ręcznie malowane. -Nie wytwarzam ich sama tylko kupuję od pań z całej Europy. Niektóre wyroby, jak apaszki są znanymi markami. Zaczęła sprzedawać w lutym tego roku i od tego czasu przeprowadziła ponad tysiąc transakcji. Obroty miesięczne to średnio 3,5 tys. zł. - Zaczęło się od tego, że straciłam pracę i nie wiedziałam co ze sobą zrobić. Miałam dobre wykształcenie, dobre referencje, ale wszyscy patrzyli na mój wiek. Oferty, które dostawałam nie spełniały moich oczekiwań. Córka sprzedawała wcześniej jakieś przedmioty na Allegro, więc wpadła na pomysł, żebym i ja zaczęła to robić. Sprawdziłam gdzie jest nisza i trafiłam. Ostatnio buduje się dużo domów-dworków i ludzie coraz bardziej tęsknią do ręcznie wykonywanych rzeczy.. Ma dużo stałych klientek, które kompletują wyprawki czy prezenty. Ma swoją markę i rozpoznawalny nick.

Sprzedawcy z Allegro

Łukasz

Łukasz, student, LFTi, od 2001 roku na Allegro, handluje głównie akcesoriami GSM, doładowaniami do telefonów ze zdrapek i bezpośrednimi. Wyprzedaje też dużo rzeczy z domu. W jednym miesiącu udało mu się zarobić na Allegro około 2000 zł. -Uzależniłem się od serwisu.