Sprzedawcy z Allegro

Sprzedawcy z Allegro

Rafał z kolegami

Grupka 'pod kilkoma nickami', w tym Mangotv, handluje wszystkim: artykułami poligraficznymi, środkami przyśpieszającymi spalanie tłuszczu czy zabawkami. Mówi Rafał -Zaczynaliśmy od sprzedaży wysyłkowej. Pół roku temu wpadłem na pomysł, by rozszerzyć naszą działalność na Allegro. Na razie się udaje. Obroty są satysfakcjonujące, zysków nie podam, bo szef by mnie zabił ;).

Sprzedawcy z Allegro

Kamilo

Kamilo, od około 2 lat na Allegro handluje motylkami ABS, kulami plazmowymi, lunetami, teleskopami, zdalnie sterowanymi autkami. Należy do pierwszej setki największych sprzedawców Allegro. -Należę do młodych przedsiębiorców, którzy w najbliższym czasie mają zamiar rozpocząć działalność gospodarczą.

Sprzedawcy z Allegro

Monika

Monika z Piaseczna sprzedaje sprzęt turystyczny i sportowy od trzech miesięcy. Poza tym od czasu do czasu handluje kosmetykami czy telefonami komórkowymi. Prowadzi zwykłą firmę, która nie ma związku z asortymentem oferowanym przez nią na Allegro. Aukcje są dodatkowym, ale pokaźnym źródłem przychodów - netto 10 tys. zł.

Sprzedawcy z Allegro

Tomek

Tomek, jest od pięciu lat zarejestrowany na Allegro, ale aktywnie handluje od około dwóch lat. Sprzedaje tylko i wyłącznie filmy DVD. Ma też sklep internetowy. -Sprzedaż filmów DVD jest sezonowa. Zaczyna się tak naprawdę w grudniu. Dzięki sprzedaży na Allegro i w sklepie osiąga roczne obroty rzędu ponad 400 tys. zł. - Z roku na rok zmieniają się obroty i zwiększa się ruch, a ceny DVD maleją. Na Spotkaniu Allegro występował jako ekspert prowadząc wykłady o zarządzaniu dużą ilością transakcji oraz prowadził dyskusje o budowaniu zaufania wśród klientów.

Sprzedawcy z Allegro

Olga

Olga, od maja tego roku handluje na Allegro - głównie porcelaną. Ma też swój sklep internetowy. Obroty osiągane na Allegro to do 3 tys. zł miesięcznie.

Sprzedawcy z Allegro

Marta i Robert z synkiem Amonem

Marta, Robert z synkiem Amonem już czwarty rok handlują na Allegro, przede wszystkim sprzętem i akcesoriami GSM. -Przychody zależą od miesiąca. Zdarzają się miesiące, kiedy nic nie wystawiamy. Sprzedaż na Allegro to sposób na dodatkowe pieniądze.

Sprzedawcy z Allegro

Andrzej

Andrzej z Bytomia handluje od czterech miesięcy sprzętem żeglarskimi, poza tym pracuje zawodowo. Nie chce podać dokładnej wysokości obrotu - To kwoty rzędu kilku tysięcy zł miesięcznie.

Sprzedawcy z Allegro

Marcin i Andrzej

Marcin i Andrzej, syn i ojciec handlują biżuterią, co jest "dodatkiem do działalności firmy". Ich firma uruchomiła sprzedaż na Allegro jako formę promocji. - Firma ma swoje konto na Allegro około roku, choć doświadczenia z serwisem mamy wcześniejsze. Do handlu na Allegro trzeba się bardzo przełożyć. Wymaga trzymania się zasad i troski o klienta. To nie powinna być działalność "od czasu do czasu". W firmie zawsze jest jedna osoba, która koordynuje handel na serwisie. Na swoim koncie mają już 700 komentarzy.

Sprzedawcy z Allegro

Damian

Damian, student z Łańcuta, od wakacji 2003 roku handluje na Allegro. Przede wszystkim rzeczami niepotrzebnymi w domu. Czasem podrzucą mu coś znajomi.- To zwykle telefony komórkowe, książki, ciuchy. Bywają też rzeczy nowe jak buty czy akcesoria GSM. Nie prowadzę stałego handlu. Bywają miesiące, że obrót to 100 zł, bywają takie, gdy wynosi 1000 zł. Ostatnio sprzedaje coraz więcej i zamierza zarejestrować działalność gospodarczą.

Więcej w : "Bartek Szambelan: Z Allegro da się wyżyć".