Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

SpreadFirefox.com znów zhakowany

Promujący przeglądarkę Firefox serwis internetowy SpreadFirefox.com po raz drugi w ciągu trzech miesięcy został zhakowany. Osoba, która włamała się na stronę, wykorzystała wykryty w połowie września błąd w oprogramowaniu TWiki.

W tej chwili serwis nie jest dostępny - trwa jego przebudowywanie. Z komunikatu opublikowanego na stroniehttp://www.spreadfirefox.com wynika, że zostanie ona ponownie uruchomiona dopiero 15 października.

Przedstawiciele Mozilla Foundation mówią, iż "napastnik" prawdopodobnie nie uzyskał dostępu do żadnych istotnych informacji, na wszelki wypadek zalecają jednak zarejestrowanym użytkownikom serwisu zmianę haseł dostępu.

Warto przypomnieć, że jest to już drugi atak na serwis - SpreadFirefox.com został skutecznie zaatakowany również w lipcu tego roku. Zamiarem włamywaczy było najprawdopodobniej wykorzystanie serwera do rozsyłania spamu (pisaliśmy o tym w tekście "Witryna SpreadFirefox zaatakowana przez hakerów").

Najnowszy atak nastąpił najprawdopodobniej już kilka tygodni temu (zaraz po opublikowaniu informacji o błędzie w TWiki - czyli w połowie września) - wykryto go jednak dopiero w miniony weekend.