SpreadFirefox.com znów zhakowany

Promujący przeglądarkę Firefox serwis internetowy SpreadFirefox.com po raz drugi w ciągu trzech miesięcy został zhakowany. Osoba, która włamała się na stronę, wykorzystała wykryty w połowie września błąd w oprogramowaniu TWiki.

W tej chwili serwis nie jest dostępny - trwa jego przebudowywanie. Z komunikatu opublikowanego na stroniehttp://www.spreadfirefox.com wynika, że zostanie ona ponownie uruchomiona dopiero 15 października.

Przedstawiciele Mozilla Foundation mówią, iż "napastnik" prawdopodobnie nie uzyskał dostępu do żadnych istotnych informacji, na wszelki wypadek zalecają jednak zarejestrowanym użytkownikom serwisu zmianę haseł dostępu.

Warto przypomnieć, że jest to już drugi atak na serwis - SpreadFirefox.com został skutecznie zaatakowany również w lipcu tego roku. Zamiarem włamywaczy było najprawdopodobniej wykorzystanie serwera do rozsyłania spamu (pisaliśmy o tym w tekście "Witryna SpreadFirefox zaatakowana przez hakerów").

Najnowszy atak nastąpił najprawdopodobniej już kilka tygodni temu (zaraz po opublikowaniu informacji o błędzie w TWiki - czyli w połowie września) - wykryto go jednak dopiero w miniony weekend.