Spotify - użytkownicy odtworzyli prawie 500 lat muzyki w niespełna 3 miesiące

Dokładnie 496 lat  zajęłoby przesłuchanie na raz wszystkich utworów, które odtworzyli Polacy w muzycznym serwisie Spotify w niecałe 3 miesiące od jego premiery.

Informacja prasowa: Spotify

Spotify to  serwis streamingowy na żądanie jest dostępny dla polskich użytkowników od lutego. Ci jak widać nie próżnują i słuchają muzyki na potęgę! W ciągu niecałych 3 miesięcy przesłuchali miliony utworów, których łączny czas trwania wynosi aż 496 lat. Ponadto Polacy stworzyli 1 266 020 playlist. Spotify postanowiło sprawdzić jak te liczby przekładają się na ich muzyczne preferencje.Najczęściej słuchaną piosenką wśród polskich użytkowników Spotify jest "Radioactive" zespołu Imagine Dragons. Następne w kolejności są "Thrift Shop - feat. Wanz" duetu Macklemore & Ryan Lewis oraz "Little Talks" grupy Of Monsters and Man. Na ogół lista najczęściej odtwarzanych piosenek pokrywa się z listą najpopularniejszych artystów. Jednak w Polsce trend ten obala Justin Timberlake, który wśród najpopularniejszych wykonawców znalazł się tuż za Imagine Dragons. Natomiast wśród polskich artystów najwyżej uplasowała się Maria Peszek ( na 53. miejscu), której piosenka "Miś" jest również najchętniej słuchanym polskim utworem.

Warto przyjrzeć się dokładniej co wpada w uchom polskim użytkowniczkom i użytkownikom Spotify. Panie najchętniej słuchają "Little Talks" zespołu Of Monsters and Men, które wśród panów znalazło się dopiero na 9. miejscu. Oni najbardziej lubią "Radioactive" Imagine Dragons. Co ciekawe wśród najchętniej słuchanych artystów przez Polki dosyć wysoko znajduje się Florence + The Machine (10) oraz Lana Del Ray (11), które u panów zajęły odpowiednio 21. i 38. miejsce. Natomiast u kobiet na próżno szukać w czołówce takich wykonawców jak Linkin Park, Depeche Mode oraz Eminem - odpowiednio na miejscu 6.,7. i 8. wśród najchętniej odtwarzanych artystów przez mężczyzn.

Co do polskich wykonawców, panie preferują wcześniej już wspomnianą Marię Peszek, a także Melę Koteluk oraz Monikę Brodkę. Panowie natomiast chętniej wsłuchują się w piosenki takich zespołów jak Kult oraz Strachy na Lachy, a także raper TEDE. Co jednak ciekawe - najchętniej słuchaną polską piosenką przez mężczyzn jest "Tylko mnie nie strasz" Patrycji Markowskiej.

Polski Top 10 - najpopularniejsze piosenki na Spotify:

1. Radioactive, Imagine Dragons

2. Thrift Shop - feat. Wanz, Macklemore & Ryan Lewis

3. Little Talks, Of Monsters And Men

4. Ho Hey, The Lumineers

5. Sweet Nothing, Calvin Harris

6. Can't Hold Us - feat. Ray Dalton, Macklemore & Ryan Lewis

7. Mirrors, Justin Timberlake

8. Scream & Shout, will.i.am

9. It's Time, Imagine Dragons

10. Just Give Me a Reason, P!nk

Polski Top 10 - najpopularniejsi artyści na Spotify:

1. Imagine Dragons

2. Justin Timberlake

3. Macklemore & Ryan Lewis

4. Calvin Harris

5. Depeche Mode

6. Linkin Park

7. The xx

8. Rihanna

9. Of Monsters And Men

10. Bruno Mars