Spółka eMonety.pl razem z IAP

Podpisano umowę inwestycyjną na mocy której połączą się dwie spółki z branży inwestycji alternatywnych: eMonety.pl S.A. (z grupy Netmedia SA) oraz Inwestycje Alternatywne Profit S.A. - poinformowała notowana na GPW spółka Netmedia SA.

W ramach transakcji NETMEDIA S.A. spółka notowana na GPW obejmie do 33% udziałów w IAP, spółce specjalizującej się w sprzedaży numizmatów, metali szlachetnych oraz innych produktów inwestycyjnych, w zamian za 90% pakiet akcji w emonety.pl S.A.

Dotychczas konkurujące ze sobą podmioty: emonety.pl oraz IAP działają na szeroko pojętym rynku inwestycji alternatywnych, a podstawowym kanałem dystrybucji jest internet. Główną działalnością spółek jest sprzedaż metali szlachetnych, monet kolekcjonerskich polskich i zagranicznych oraz sprzedaży planów subskrypcyjnych emisji własnych serii numizmatycznych. Głównymi domenami poprzez które działają spółki są: emonety.pl, e-numizmatyka.pl, monety.pl, numizmatyka.pl, kursyzlota.pl.

Połączenie spółek jest w pewnym sensie odpowiedzią na załamanie się giełd, rynków finansowych oraz rynku nieruchomości. Znacząco wzrosło bowiem zainteresowanie alternatywnymi formami inwestycji, w tym inwestycjami w metale szlachetne oraz walory, dla których internet jest użytecznym kanałem dystrybucji.

Źródło: http://www.netmedia.com.pl