Społecznościowy system wymiany walut

Od niedawna polscy internauci mogą skorzystać z serwisu Walutomat.pl, który umożliwia wymianę walut pomiędzy ludźmi za pomocą internetu.

Unikając pośrednictwa banków i kantorów, internauci wymieniają przez Walutomat waluty po kursie średnim bez tzw. spreadu, co pozwala na oszczędności rzędu 2-3 proc. wartości transakcji.

- "Nasz system przeznaczony jest dla osób, które chcą bezpiecznie, wygodnie i tanio wymieniać waluty bez konieczności ruszania się sprzed komputera. To jeden z pierwszych tego typu serwisów na świecie" - mówi Tomasz Dudziak pomysłodawca i właściciel Walutomatu. - "Pierwsze efekty pokazują, że na rynku brakowało takiego narzędzia. Po kilku dniach od startu wymienialiśmy 30 tys. złotych dziennie, po kilku tygodniach wartość wymian podczas jednego dnia sięgnęła już 200 tys. i nadal rośnie" - dodaje.

Transakcje na Walutomat.pl odbywają się za pomocą strony internetowej, na której użytkownicy rejestrują się i składają zlecenie wymiany walut. Użytkownik określa:

rodzaj waluty który chce wymienić

rodzaj waluty, którą chce zdobyć

kwotę wymiany

okres trwania zlecenia (7,10 lub 14 dni).

Mechanizm działania:

Społecznościowy system wymiany walut

Walutomat - mechanizm działania

Do transakcji dochodzi, gdy dana oferta znajdzie kontrofertę. Wymiana następuje po kursie średnim obowiązującym w momencie zawarcia transakcji. Pojedyncza oferta wymiany może zostać dopasowana przez Walutomat do kilku kontrofert. Następuje wtedy zawarcie kilku transakcji po kursach średnich, które obowiązywały w momentach ich zawarcia.