Społecznościowy serwis wideo od GG Network

Spółka GG Network uruchomiła zapowiadany na początku roku społecznościowy serwis wideo NakreceniEksperci.pl. Jego wyróżnikiem ma być "gwarancja jakości" umieszczanych materiałów uzyskana dzięki eksperckiej wiedzy użytkowników. Obecnie dominują edukacyjne filmy pomocne w przygotowaniach do egzaminów i matury.

Pod koniec stycznia spółka GG Network zapowiedziała start nowego serwisu społecznościowego gromadzącego autorskie materiały wideo typu "jak zrobić?". Serwishttp://NakreceniEksperci.pl , którego wyróżnikiem ma być dobra jakość, cenna wartość merytoryczna i użyteczna materiałów, a także możliwość zostania ekspertem i korzystania z rad innych, już jest dostępny w sieci.

Zamierzeniem twórców jest udostępnienie internautom tysięcy kilkuminutowych materiałów wideo - poradników dla wszystkich, który chcą się czegokolwiek nauczyć: od akademickiej i szkolnej wiedzy przydatnej uczniom i studentom (omawianie zagadnień, zadań i doświadczeń naukowych, zawartych w programach nauczania), poprzez praktyczną znajomość codziennych spraw (wymiana koła w samochodzie, zaparzenie kawy, kulinaria, wiązanie krawata), do ciekawostek (prosta elektronika, zjawiska fizyczne, etc).

Dlaczego warto umieścić film w nowym serwisie ze stajni GG Network? Ponieważ, filmy staną się częścią prawdopodobnie największego polskiego serwisu video z gwarancją jakości - czytamy na stronie projektu. Nakręconym ekspertem może jednak zostać tylko użytkownik komunikatora GG (nr GG wymagany jest przy logowaniu).

Społecznościowy serwis wideo od GG Network

NakreceniEksperci.pl

Aby film znalazł się w serwisie musi przejść proces weryfikacji merytorycznej przez redakcję serwisu NakreceniEksperci.pl oraz ekspertów. Ekspertem można zostać po dodaniu 10 filmów, które uzyskają akceptację.

Co na razie proponują nam nakręceni eksperci? Przede wszystkim obejrzeć można filmy pomocne w przygotowaniach do egzaminu z języka angielskiego, do matury z języka polskiego, matematyki czy historii.

Warto zauważyć, że dostępne obecnie edukacyjne materiały wideo cechują się zaskakująco dobrą jakością nagrań (aż nietypową dla amatorskich produkcji), a także podkreślić fakt, że w niektórych filmach widnieje logo innych serwisów z portfela GG Network (np. Megaslownik.pl). Uwagę przyciąga również swoista "sztuczność" występujących w filmach ekspertów, odpowiednio zaaranżowana sceneria dodająca im powagi oraz występowanie w filmach typowo szkolnych rekwizytów (regały biblioteczne, tablice, figury geometryczne, książki i oczywiście okulary na nosie belfra)... Czy filmy te są faktycznie dziełem amatorskiej społeczności?