Społecznościowa wymiana walut coraz popularniejsza

Polacy coraz chętniej nabywają waluty w internecie. Tylko w lipcu br., za pośrednictwem platformy społecznościowej - Walutomat.pl, wymienili waluty o łącznej wartości ponad 61 mln zł. Przedstawiciele serwisu uważają, że prawdopodobnie większość ich nowych użytkowników, to kredytobiorcy, którzy w sytuacji ciągle rosnących cen franka szwajcarskiego postanowili poszukać tańszych sposobów na kupno waluty.

W lipcu, za pośrednictwem platformy Walutomat.pl, Polacy wymienili waluty o łącznej wartości ponad 61 mln zł, z czego prawie 9 mln dotyczyło franków szwajcarskich. To dwukrotnie więcej w porównaniu ze stanem z początku tego roku. "W samym tylko lipcu przybyło nam 1 482 nowych użytkowników, z czego 1 389 to osoby prywatne, a 93 to firmy" - mówi Adrian Łaźniewski, rzecznik prasowy serwisu Walutomat.pl. "Jest bardzo prawdopodobne, że większość naszych nowych użytkowników, to kredytobiorcy, którzy w sytuacji ciągle rosnących cen franka szwajcarskiego postanowili poszukać tańszych sposobów na kupno waluty" - dodaje.

Aby skorzystać z wymiany walut za pośrednictwem Walutomatu trzeba posiadać 2 rachunki bankowe- walutowy i w złotówkach. Serwis Walutomat posiada swoje rachunki w kilku bankach, z których wszystkie wpłaty i wypłaty są bezpłatne, są to: PKO BP, Pekao SA, BZ WBK, mBank, MultiBank BRE Bank, a także, od 20 lipca, w Banku Millennium. Obecnie serwis Walutomat.pl ma 21 tys. zarejestrowanych użytkowników i wymienia średnio w ciągu miesiąca ok. 60 mln. zł.