Społecznościowa WP - nowe projekty edukacyjno-rozrywkowe

Testwiedzy.pl oraz Pytamy.pl to kolejne projekty społecznościowe Wirtualnej Polski wpisujące się w nurt edukacyjno-rozrywkowy w sieci.

Testwiedzy.pl to serwis zawierający testy weryfikujące wiedzę z dowolnej dziedziny nauki i życia codziennego dostarczane są przez internautów dla internautów. W tej chwili serwis tworzy dwadzieścia kategorii tematycznych, m.in. historia, sport, spostrzegawczość, polityka, kultura, filmy i seriale, muzyka i in. Dostępne są również narzędzia "testu otwartego" pozwalające budować test wszystkim użytkownikom.

Serwis Pytamy.pl wykorzystywać ma potencjał zbiorowej inteligencji i działać wg prostej zasady: "zadaj pytanie, odpowiedz na pytanie, podziel się swoją wiedzą, oceniaj odpowiedzi innych użytkowników". Witryna gromadzi pytania internautów, grupuje odpowiedzi oraz daje możliwość ich oceny i weryfikacji.

Testwiedzy.pl i Pytamy.pl to dopełnienie naszej aktualnej oferty, skierowanej do aktywnych internautów, którym zależy na współtworzeniu Sieci i współtworzeniu WP - mówi Jacek Murawski, prezes zarządu Wirtuanej Polski. Dajemy naszym użytkownikom narzędzia, z których mogą korzystać, by wymieniać się opiniami, doświadczeniami, komentarzami. Kluczem do sukcesu, według nas, jest bowiem fragmentaryzacja sieci społecznych i wąskie profilowanie serwisów społecznościowych - podsumowuje Jacek Murawski.

W kwietniowym rankingu witryn tematycznych Megapanelu PBI/Gemius w kategorii: edukacja w pierwszej 20 nie znalazły się żadne serwisy edukacyjne WP. W kategorii: społeczności WP znalazła się na miejscu 6 z liczbą prawie 2 mln unikalnych użytkowników, ponad 34 mln odsłon i zasięgiem wynoszącym 13,5%.

Źródło: wp.pl