Społeczność z MySpace na BlackBerry

MySpace i producent urządzeń BlackBerry, firma RIM, rozpoczęły współpracę, tworząc mobilną aplikacje na BlackBerry i uruchamiając specjalny profil BlackBerry na MySpace.

"Nową aplikację "MySpace dla BlackBerry®" zbudowano tak, aby dostarczyć jak najwięcej informacji i użytecznych narzędzi, tym, którzy są w ruchu, korzystając ze swojego BlackBerry.", czytamy w informacji prasowej.

Aplikacja łączy w sobie główne elementy serwisu społecznościowego, jakim jest MySpace (wyszukiwanie, dodawanie przyjaciół, możliwość odpowiadania na zaproszenia) z użytecznościami platformy BlackBerry. Aplikacja będzie dostępna we wszystkich krajach, w których obecny jest BlackBerry.

W ramach współpracy RIM tworzy również specjalny profil na MySpace, gdzie na użytkowników czekały będą nowinki, ciekawostki, filmy video, gry, dzwonki na komórkę, skórki, tapety i wiele innych unikalnych propozycji związanych z BlackBerry.

"MySpace i RIM to awangarda jeśli chodzi o zjawisko mobilnych sieci społecznościowych" - mówi Chris DeWolfe, chief executive officer w MySpace. "Nasza współpraca pozwala milionom użytkowników BlackBerry korzystać z MySpace w każdej chwili, daje im dostęp do użyteczności serwisu, kontentu, kontaktu z przyjaciółmi w każdej chwili, w dowolnym czasie".

Społeczność z MySpace na BlackBerry

BlackBerry na MySpace

"Użytkownicy BlackBerry to w pewnym sensie prekursorzy trendów w telefonii komórkowej. Wielu z nich to zwolennicy mobilnych sieci społecznościowych, które stają się integralną częścią komunikacji w ich codziennym życiu - mówi Jim Balsillie, Co-CEO w Research In Motion. "MySpace to jeden z pierwszych serwisów społecznościowych, który zauważył tę zasadę i niezmiernie cieszymy się, że możemy razem pracować nad rozwojem tego projektu".

Poprzez partnerstwo z RIM, MySpace buduje swoje zaangażowanie w telefonię komórkową, która jest głównym elementem ogólnoświatowej strategii biznesowej. Kilka dni temu odbyła się oficjalna premiera nowej, odświeżonej strony MySpace Mobile dedykowanej użytkownikom telefonów komórkowych. Obecnie korzysta z niej 2 miliony unikalnych użytkowników komórek dziennie (wg. danych MySpace.com). W 20 krajach świata MySpace współpracuje z ponad 27 podmiotami, dzięki którym możliwe jest korzystanie z MySpace na komórkach.

Mobilne społeczności rozwijają się. Zgodnie z prognozą przygotowaną przez eMarketer, tylko do 2012 roku do mobilnej społeczności, poprzez telefony komórkowe dołączy ponad 800 milionów ludzi na całym świecie (w 2007 r. było ich 82 miliony).