Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Spamowe wirusy

Organizacja The Corporate IT Forum ostrzega internautów przed nowymi typami wirusów komputerowych, podszywającymi się pod spam - czyli niechciane wiadomości e-mail, zawierające z reguły oferty handlowe.

Taka "zawirusowana" korespondencja ma już nawet swoją nazwę - określa się ją mianem v-spam. Jej cechą charakterystyczną jest to, że do wiadomości nie są załączone żadne pliki - wirusy czyhają na odbiorów v-spamu na stronach WWW, do których prowadzą umieszczane w treściach takich wiadomości odnośniki.

Według przedstawicieli The Corporate IT Forum, wirusy te nie różnią się zasadniczo od innych, występujących w Sieci "insektów" - nowa jest tylko metoda ich rozpowszechniania się. V-spam jest jednak o tyle niebezpieczny, że większość użytkowników nie ma pojęcia o tym, że w ten sposób mogą się rozpowszechniać wirusy - dlatego też są oni szczególnie narażeni na ich działanie.