Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Spam wdziera się do komunikatorów i blogów

Internauci coraz częściej zalewani są wiadomościami o charakterze pornograficznym oraz handlowym przesyłanymi poprzez komunikatory internetowe. Spamerzy znaleźli również sposób na dotarcie do posiadaczy blogów. Oferty z najróżniejszymi propozycjami umieszczają w komentarzach na stronach z internetowymi zapiskami.

Przesyłanie niezamówionych informacji poprzez komunikatory internetowe staje się już nagminną działalnością spamerów. Jest to o tyle uciążliwe, że namolni przesyłacze ofert bezustannie zmieniają swoje numery. Tym samym zablokowanie jednego wcale nie oznacza, że pozbyliśmy się natręta. Spamerzy wysyłają wiadomości z wielu kont. Poza tym ciężko jest ich namierzyć – skarżą się użytkownicy.

Spam w komunikatorach internetowych nazywany jest „spimem”. Staje się on już tak powszechnym zjawiskiem jak bombardowanie skrzynek internetowych.

Spamerzy z premedytacją uaktywniają się również w blogach. Maria Cywińska-Milonas, autorka bloga Jej.notatnik.net podała, że coraz częściej namolne oferty handlowe z odpowiednimi odnośnikami do stron komercyjnych pojawiają się w komentarzach zapisków internetowych. Jak pisze Milonas na swojej stronie, blogi stają się na tyle powszechne i liczne, że opłaca się spamerom je atakować.

Jednym słowem, użytkownicy mogą czuć się zagrożeni. Przed spamem mało komu udaje się uciec.