Spam wdziera się do komunikatorów i blogów

Internauci coraz częściej zalewani są wiadomościami o charakterze pornograficznym oraz handlowym przesyłanymi poprzez komunikatory internetowe. Spamerzy znaleźli również sposób na dotarcie do posiadaczy blogów. Oferty z najróżniejszymi propozycjami umieszczają w komentarzach na stronach z internetowymi zapiskami.

Przesyłanie niezamówionych informacji poprzez komunikatory internetowe staje się już nagminną działalnością spamerów. Jest to o tyle uciążliwe, że namolni przesyłacze ofert bezustannie zmieniają swoje numery. Tym samym zablokowanie jednego wcale nie oznacza, że pozbyliśmy się natręta. Spamerzy wysyłają wiadomości z wielu kont. Poza tym ciężko jest ich namierzyć – skarżą się użytkownicy.

Spam w komunikatorach internetowych nazywany jest „spimem”. Staje się on już tak powszechnym zjawiskiem jak bombardowanie skrzynek internetowych.

Spamerzy z premedytacją uaktywniają się również w blogach. Maria Cywińska-Milonas, autorka bloga Jej.notatnik.net podała, że coraz częściej namolne oferty handlowe z odpowiednimi odnośnikami do stron komercyjnych pojawiają się w komentarzach zapisków internetowych. Jak pisze Milonas na swojej stronie, blogi stają się na tyle powszechne i liczne, że opłaca się spamerom je atakować.

Jednym słowem, użytkownicy mogą czuć się zagrożeni. Przed spamem mało komu udaje się uciec.