Spam (prawie) od poczty gazeta.pl

Błąd administratora pocztowej usługi gazeta.pl spowodował, że każdy jej użytkownik korzystając ze specjalnego adresu wysłać mógł wiadomość do wszystkich innych użytkowników. Każdy czyli spamer również. Skrzynki internautów zalane zostały spamem.

Sygnały o zaśmiecaniu kont pocztowych na serwerze gazeta.pl pojawiły się dziś ok. godz. 13.00. Okazało się, że spamerzy wykorzystując błąd administratora usługi, korzystali z adresu [email protected] i przesyłali spam do wszystkich użytkowników poczty. Przedstawiciele Agory podkreślają jednak, że żaden z maili użytkowników, na który wysłane były wiadomości, nie był widoczny ani dla ich nadawców ani odbiorców.

Konta pocztowe zostały momentalnie zapchane, a zdenerwowani internauci na "gazetowym" forum dyskusyjnym nie szczędzili przykrych słów pod adresem dostarczyciela usługi.

Przedstawiciele Agory zapewniają, że błąd został już naprawiony.

Adres, o którym mowa, był listą mailngową (każdy mail wysłany na ten adres trafiał do użytkowników, których adresy mailowe przyporządkowane były do tej grupy). Z powodu błędu jednego z pracowników nie została zablokowana możliwość wysyłania na tę listę maili od osób postronnych przez co każdy, kto poznał ten adres, mógł wysłać wiadomość do całej grupy - tłumaczyła Magdalena Rowińska, PR Manager w Pionie Internet Agora SA. Po otrzymaniu informacji o tym błędzie podjęliśmy kroki mające na celu usunięcie jego przyczyn. Adres został natychmiast zablokowany.

Mimo, iż feralny adres wykorzystywany przez spamerów aktywny byl tylko przez ok. godzinę, do skrzynek użytkowników poczty jeszcze długo po jego zablokowaniu napływały niechciane wiadomości.

Źródło: http://di.com.pl