Spam kosztuje 1,3 mld USD

Z raportu przygotowanego przez dostawców Internetu w Kong Kongu wynika, że rocznie spam naraża tamtejszą ekonomię na straty rzędu 1,3 mld USD. Internautów z tego kraju najczęściej bombardują niezamówioną korespondencją Chińczycy i Amerykanie.

Dane na temat spamu w Hong Kongu przygotowało dziewięciu dostawców internetowych, których usługi pokrywają 90% całego tamtejszego rynku. Po opublikowaniu tych danych firmy ISP zwróciły się z prośbą do rządu o regulację problemu odpowiednimi zapisami prawnymi.

”Użytkownicy Sieci w Hong Kongu bardzo cierpią z powodu lawiny spamu, tym samym czas najwyższy, aby rozwiązać ten problem” - skomentował szef Stowarzyszenia Dostawców Internetu w Hong Kongu. Zdaniem firm ISP rząd powinien wprowadzić bardzo surowe prawo antyspamowe. Jedynie w ten sposób uda się zniwelować proceder zalewania skrzynek niechcianą korespondencją.

Żądania dostawców Internetu poparły: Asia Digital Marketing Association oraz Microsoft, tworząc wspólnie Antyspamową Koalicję w Hong Kongu. Co więcej, przedstawiciele Koalicji przedstawili w specjalnym oświadczeniu propozycje legislacyjne dla rządu.

Spam staje się coraz większą plagą. Badania przygotowane przez Brightmail's Probe Network, wskazują , że dynamicznie zwiększa się ilość przesyłanego spamu. Prawie 6 na 10 listów elektronicznych stanowiła w ubiegłym miesiącu niezamówiona korespondencja. Co gorsze, prognozy na 2004 rok są jeszcze bardziej pesymistyczne . Więcej na ten temat: http://www.internetstandard.com.pl/news/62680.html