Spam coraz groźniejszy

Firma Brightmail, zajmująca się produkcją oprogramowania antyspamowego, ostrzega, że spammerzy zaczynają stosować coraz bardziej niebezpieczne dla internautów metody. Według Brightmail, coraz częściej zdarza się, że spam staje się narzędziem oszustów i "złodziei tożsamości".

"W ostatnim czasie rządy wielu krajów wprowadziły radykalne przepisy antyspamowe, dlatego również spammerzy tracą źródło zysków i radykalizują swoje działania" tłumaczy Garry Sexton z Brightmail. "Coraz częściej zdarza się, że spam służy do oszustw i kradzieży tożsamości" - mówi przedstawiciel Brightmail. Jego zdaniem, sytuacja powoli staje się groźna - spam przekształca się z uciążliwej formy reklamy w narzędzie przestępstwa.

"Spammerzy często starają się przechwycić numery kart kredytowych i inne cenne informacje - z reguły dzieje się to stopniowo. Najpierw dostajesz e-mail, kierujący cię na 'podstawioną' stronę internetową, na której trzeba podać np. numery kart kredytowych Jeśli będziesz nieostrożny, może to się skończyć 'wyczyszczeniem' konta" - ostrzega Garry Sexton. Jego zdaniem, równie często spammerzy wyłudzają od użytkowników numery ubezpieczenia, co z kolei może posłużyć do kradzieży tożsamości.