Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Sophos: Netsky-P najgorszy w 2004 roku

Na czele listy największych epidemii wirusowych tego roku, przygotowanej przez firmę Sophos, znalazł się Netsky-P, jedna z blisko 30 odmian robaka, która pojawiła się w marcu. Co ciekawe, według raportu, w 2004 roku pojawiło się o 52% więcej nowych wirusów.

Netsky-P (jedna z blisko 30 odmian robaka, pojawiła się w Sieci w marcu) reprezentuje 22,6% wszystkich infekcji wirusowych zgłoszonych do Sophosa w 2004 roku. Po raz pierwszy o 'insektach' Netsky można było zaś usłyszeć w lutym.

Sophos: Netsky-P najgorszy w 2004 roku

Wirusowy TOP 10 2004 roku według firmy Sophos

Jak mówi Graham Cluley, starszy konsultant technologiczny w Sophosie, zdumiewający jest fakt, iż Netsky-P oraz Zafi-B, wciąż infekują komputery użytkowników, wiele miesięcy po tym, jak firmy antywirusowe zapewniły stosowne antidotum na oba 'insekty'. Oznaczać to może zdaniem Cluleya, że część internautów do tej pory nie zaktualizowała swojego oprogramowania antywirusowego. Zafi-B uplasował się na drugim miejscu listy z wynikiem blisko 19% infekcji. Sassem, który zadebiutował w kwietniu, zajął trzecią pozycję z 14-procentowym wskaźnikiem zgłoszonych do Sophosa infekcji.

Ogólna liczba nowych wirusów, robaków oraz trojanów wykrytych przez Sophos w 2004 roku to blisko 11 tysięcy przypadków (dokładnie 10724). W porównaniu do zeszłego roku, zanotowano w tej kwestii przyrost o 51,8%. Jak przewidują przedstawiciele firmy, liczba nowych wirusów w przyszłym roku utrzyma się na podobnym poziomie, jednak intencje autorów skupią się na czerpaniu większych korzyści materialnych z prowadzonego przez siebie procederu.

Więcej informacji: Sophos