Sony wygrywa potyczkę z piratami

Osoby, które zmodyfikowały oprogramowanie konsoli Playstation 3, myślały już zapewne, że Sony przegrało wojnę z hakerami. Okazuje się jednak, że japońskiej firmie udało się wygrać przynajmniej jedną potyczkę z miłośnikami piractwa.

Sony wygrywa potyczkę z piratami
Choć oprogramowanie Playstation 3 można modyfikować za pomocą kalkulatora, to niespodzianka czeka na tych, którzy zamierzają uruchamiać pirackie kopie najnowszych gier. Na płycie Blu-ray z Medal of Honor od Electronic Arts znalazła się świeża wersja oprogramowania konsoli (3,50), którą trzeba zainstalować, by uruchomić ten tytuł.

Aktualizacja blokuje wszystkie funkcje, które udostępniał "jailbreak" zwany PSGroove. Wprowadza ona modyfikację zabezpieczeń konsoli oraz listę autoryzowanych przez Sony urządzeń USB. Te, które na niej nie widnieją mogą po prostu nie działać. Osoby zainteresowane strzelanką od EA nie skorzystają więc z oprogramowania typu homebrew i pirackich kopii gier.

W chwili obecnej nową wersję oprogramowania znajdziemy jedynie w grze Medal of Honor. I choć pewne jest, że zostanie ona dołączona do kolejnych nowości na PS3, to Sony głośno o tym nie mówi. Japońska firma dała jednak wyraźnie do zrozumienia, że na pewno nie złoży broni w sprawie nieautoryzowanych modyfikacji oprogramowania swojej konsoli.