Sony szykuje rywala dla tabletu Apple

Firma Sony poinformowała, że jest zainteresowana stworzeniem godnego konkurenta dla zaprezentowanego pod koniec stycznia iPada Apple.

"To jest rynek, którym również jesteśmy bardzo zainteresowani. (...) Obecnie jesteśmy nieco za iPadem, ale to jest przestrzeń, w której chcemy być aktywnym graczem" - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej szef finansów Sony, Nobuyuki Oneda.

Oneda dodał ponadto, że jego firma posiada odpowiednie doświadczenie, aby stworzyć bardzo dobry produkt, który będzie mógł konkurować z iPadem Apple. Niestety nie podał żadnych informacji na temat jego prawdopodobnej specyfikacji.

Warto przypomnieć, że w październiku Sony zapowiedziało wprowadzenie do swojej oferty szeregu mobilnych produktów przeznaczonych głównie do korzystania z serwisów online.

Miałyby one pozwalać na łączenie się z internetowym sklepem Sony umożliwiającym kupowanie muzyki, filmów, gier i elektronicznych książek oraz komunikować się z innymi produktami japońskiego producenta takimi jak telewizory Bravia, komputery Vaio, odtwarzacze muzyczne Walkman i czytniki e-booków.

Zdaniem Nobuyuki Oneda, najnowsze dziecko Apple nie będzie miało większego wpływu na rynek e-booków. Wspomniał on jednocześnie o bardzo dobrym przyjęciu przez konsumentów czytnika Sony Daily Edition z modułem 3G oraz planach zwiększenia jego sprzedaży.