Sony - poradnik "Biegnij po formę"

Sony we współpracy z trenerem biegania Jackiem Gardenerem przygotowało wideo-poradnik dla osób, które chcą zadbać o kondycję na wiosnę.

Informacja prasowa - Sony

Badania wskazują, że Europejczycy chcą poświęcać coraz więcej czasu na ćwiczenia fizyczne. Nadchodzące tygodnie to niewątpliwie moment, w którym wiele osób zdecyduje się zadbać o swoją formę po wyjątkowo długim w tym roku zimowym letargu. Duża część z nich wybierze bieganie jako jedną z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej poprawiających kondycję form aktywności fizycznej.

Sony stworzyło dla tych osób serię poradników wideo "Biegnij po formę", prezentujących podstawowe elementy treningu biegacza. Ekspertem prowadzącym cykl jest Jacek Gardener - maratończyk, były trener kadry juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym, a obecnie trener amatorów. Każda z 5 części poradnika poświęcona jest innemu elementowi treningu. Pełen materiał prezentuje wiedzę, która jest niezbędna by odpowiednio przygotować się do startu w biegu długodystansowym.

Przyszli biegacze będą mogli dowiedzieć się np. jak powinna wyglądać dieta maratończyka, jak przeprowadzić odpowiednią rozgrzewkę, co wpływa na technikę biegu, a także jak urozmaicić trening poprzez ćwiczenia na basenie. W poradniku pokazane zostanie również, jaki wpływ na biegacza mają dodatkowe czynniki, jak np. muzyka słuchana podczas treningu - dzisiaj bardzo wiele osób ćwiczy ze słuchawkami na uszach. W kolejnych odcinkach zaprezentowany zostanie nowy, wodoszczelny odtwarzacz Sony Walkman NWZ-W273, zaprojektowany specjalnie z myślą o osobach aktywnych.

"Coraz więcej Polaków biega dla przyjemności i zdrowia, co widać po liczbie osób startujących w biegach długodystansowych. Jednak wiele osób trenuje w sposób niezorganizowany. Aby treningi biegowe przynosiły rezultaty, muszą być realizowane według odpowiedniego programu, z zachowaniem właściwej diety. Jestem przekonany, że nasz wideo-poradnik okaże się pomocny dla wielu amatorów biegania i przyszłych maratończyków" - powiedział Jacek Gardener, ekspert z wideo-poradnika Sony.

Pierwszy odcinek cyklu "Biegnij po formę"

Filmy będą publikowane od przez najbliższe trzy tygodnie na oficjalnym kanale Sony Polska na YouTube. W pierwszym odcinku Jacek Gardener spotyka się z dietetyczką Jagodą Podkowską z Centrum Rehabilitacji Sportowej w Warszawie. Pani Jagoda przedstawia jak powinna wyglądać dieta przyszłego maratończyka i jakie składniki odżywcze są dla biegacza najważniejsze. Ekspert poddaje się także badaniu analizy składu ciała, dzięki któremu może sprawdzić wpływ stosowanej diety na swój organizm. .

Najważniejsze informacje, których dowiadujemy się w pierwszym odcinku:

-Elementy codziennej diety, o których powinien pamiętać biegacz to pokarmy bogate w tłuszcze, takie jak ryby, oleje naturalne, orzechy czy nasiona. Dzięki nim organizm będzie w stanie zapewnić odpowiednią energię podczas wysiłku.

-W ciągu ostatnich dni przed biegiem długodystansowym zaleca się spożywanie produktów z wysoką zawartością węglowodanów, np. ryż, kasze i makarony.

-Dzień przed startem sportowiec powinien szczególnie zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu pijąc duże ilości wody.

-W dniu biegu najlepiej spożywać potrawy lekkostrawne, takie jak gotowany biały ryż, chude mięso, warzywa.

-Uczestnik maratonu spala podczas biegu przeciętnie ok. 3000 kcal.

Cykl został stworzony z okazji wprowadzenia na rynek nowego, wodoszczelnego odtwarzacza Sony Walkman NWZ-W273, który dzięki swojemu ergonomicznemu kształtowi oraz braku okablowania stanowi idealny produkt dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Odtwarzacz charakteryzuje się odpornością na wodę i pot, dzięki czemu można z niego korzystać przy pływaniu, intensywnym wysiłku i w deszczu.