Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Sony Vaio domyślnie z Google Chrome

W maju br. Google podpisało z Sony umowę, na mocy której wybrane laptopy Vaio sprzedawane były z preinstalowaną przeglądarką Chrome. Teraz firmy rozszerzyły współpracę na całą linię ekskluzywnych urządzeń przenośnych.

Umowa pomiędzy Google a Sony zawarta w maju br. była pierwszą, którą Google podpisało z producentem i dystrybutorem sprzętu komputerowego. Na jej mocy, Sony oferowało od maja wybrane modele Vaio dystrybuowane na terenie Ameryki Północnej z domyślną przeglądarką Google Chrome. Teraz koncerny rozszerzyły współpracę na całą linię Vaio.

Porozumienie pomiędzy Google i Sony jak na razie zawarte zostało na okres próbny. Rzecznik Google powiedział wręcz, że sprawę można potraktować jako "specyficzny eksperyment".

Z danych Net Applications wynika, że w sierpniu br. Internet Explorer zajmował aż 67,68% rynku w skali globalnej. Drugi w rankingu był Firefox z wynikiem 22,47% zasięgu. Daleko w tyle zostały kolejno: Safari (4,07%), Chrome (2,59%) oraz Opera (1,97%).

Umowa Google z Sony nie powinna zbytnio zmienić wyników Chrome w rankingu popularności. Porozumienie jest jednak pierwszym poważnym krokiem Google do tego, by za pomocą kontaktów biznesowych zwiększyć zasięg swojej przeglądarki. Warto więc śledzić rozwój sytuacji.