Sony Vaio domyślnie z Google Chrome

W maju br. Google podpisało z Sony umowę, na mocy której wybrane laptopy Vaio sprzedawane były z preinstalowaną przeglądarką Chrome. Teraz firmy rozszerzyły współpracę na całą linię ekskluzywnych urządzeń przenośnych.

Umowa pomiędzy Google a Sony zawarta w maju br. była pierwszą, którą Google podpisało z producentem i dystrybutorem sprzętu komputerowego. Na jej mocy, Sony oferowało od maja wybrane modele Vaio dystrybuowane na terenie Ameryki Północnej z domyślną przeglądarką Google Chrome. Teraz koncerny rozszerzyły współpracę na całą linię Vaio.

Porozumienie pomiędzy Google i Sony jak na razie zawarte zostało na okres próbny. Rzecznik Google powiedział wręcz, że sprawę można potraktować jako "specyficzny eksperyment".

Z danych Net Applications wynika, że w sierpniu br. Internet Explorer zajmował aż 67,68% rynku w skali globalnej. Drugi w rankingu był Firefox z wynikiem 22,47% zasięgu. Daleko w tyle zostały kolejno: Safari (4,07%), Chrome (2,59%) oraz Opera (1,97%).

Umowa Google z Sony nie powinna zbytnio zmienić wyników Chrome w rankingu popularności. Porozumienie jest jednak pierwszym poważnym krokiem Google do tego, by za pomocą kontaktów biznesowych zwiększyć zasięg swojej przeglądarki. Warto więc śledzić rozwój sytuacji.