Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Sonera zawalczy o włoski UMTS

Fiński operator telekomunikacyjny Sonera zamierza dołączyć do konsorcjum telekomunikacyjnego IPSE 2000, aby w ten sposób wystartować we włoskim przetargu na koncesje na telefonię komórkową trzeciej generacji.

Sonera otrzyma mniej niż 20 procent udziałów w konsorcjum. Struktura własności konsorcjum jest ciągle otwarta. I tak będzie do 11 września, kiedy to upływa termin składania aplikacji. Aukcja rozpocznie się na początku października.

Wcześniej rzymska spółka użyteczności publicznej Acea poinformowała, że hiszpańska Telefonica będzie miała 30 procent udziałów w IPSE 2000. Innymi udziałowcami są: grupa Atlanet i Banca do Roma, które – każda z osobna - mają 19 procent udziałów w konsorcjum. 7,5 procent należy do e-Planet i Securfin, a 5,5 procent do grupy Xera.