Softbank potwierdza przejęcie Wonloka

Spółka kupi za ok. 27 mln zł 100% akcji Wonlok SA „zaparkowanych” obecnie w NFI Hetman SA. Transakcja realizowana za pośrednictwem domu maklerskiego CAIB Securities ma być sfinalizowana do końca czerwca 2003 r.

Strony ustaliły, że za akcje łódzkiej spółki Softbank zapłaci kwotę 25,7 mln zł, powiększoną o odsetki liczone za okres od dnia przejęcia Wonloka przez NFI "Hetman" plus 800 tys. zł prowizji. Z informacji Softbanku wynika, że opcję na zakup Wonloka miała też irlandzka spółka European Experts Association Ltd., której fundusz Hetman zapłacił 2,5 mln zł odstępnego. Do wczoraj (12 grudnia) właścicielem Wonlok SA był jeszcze BRE Bank, który pierwotnie miał sprzedać tę spółkę upadłemu Apeximowi.

Softbank dzięki przejęciu Wonloka włączy do oferty bankowy system łódzkiej spółki – Eurobank, pozyska kontrakty na rynku banków spółdzielczych oraz szacowane na ok. 150 mln zł wdrożenie w BGŻ. Przejęcie Softbanku i Wonloka umożliwi wejście Prokomu na rynek systemów bankowych oraz - zdaniem części analityków - zwiększy szanse grupy w "megaprzetargach" organizowanych przez PKO BP i PZU.