"Sock and awe": rzuć butem w prezydenta Busha

"Sock and awe" to nazwa gry internetowej umozliwiającej oddanie rzutu butem w prezydenta Georga Busha. Jej twórcą jest student Alex Tew, który wcześniej zarobił miliony dolarów na sprzedaży pikseli w projekcie Miliondollarhomepage.com.

Już ponad 47 mln butów trafiło w cel tj. prezydenta Georga Busha na stroniehttp://www.sockandawe.com. Nazwa internetowej gry "Sock and awe" dosłownie znaczącej "Skarpeta i przerażenie" jest również grą słów odnoszących się do nazwy amerykańskiej operacji wojskowej przeprowadzonej w 2003 roku w Iraku "Shock and awe" - "Wstrząs i przerażenie".

"Sock and awe": rzuć butem w prezydenta Busha

Gracz ma pół minuty by oddać jak największą ilość celnych rzutów butem w głowę amerykańskiego prezydenta. Zadanie jest o tyle utrudnione, że Bush stara się uniknąć ciosu, chowając się za trybuną.

Twórcą gry - wg agencji AFP - jest student z Uniwersytetu w Nottingham, Alex Tew, który swój pierwszy milion dolarów zarobił sprzedając 1 milionową część strony Miliondollarhomepage.com w cenie 1 dolara. "Sock and awe" została zamieszczona na stworzonym przez Tewa serwerze z grami Popjam.com.

Tematyka gry nawiązuje do konferencji prasowej prezydenta USA, podczas której Muntadar al-Zeidi, korespondent telewizji al- Bagdadija, nazwał Busha po arabsku "psem" i rzucił w jego kierunku dwoma butami.