Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

"Sock and awe": rzuć butem w prezydenta Busha

"Sock and awe" to nazwa gry internetowej umozliwiającej oddanie rzutu butem w prezydenta Georga Busha. Jej twórcą jest student Alex Tew, który wcześniej zarobił miliony dolarów na sprzedaży pikseli w projekcie Miliondollarhomepage.com.

Już ponad 47 mln butów trafiło w cel tj. prezydenta Georga Busha na stroniehttp://www.sockandawe.com. Nazwa internetowej gry "Sock and awe" dosłownie znaczącej "Skarpeta i przerażenie" jest również grą słów odnoszących się do nazwy amerykańskiej operacji wojskowej przeprowadzonej w 2003 roku w Iraku "Shock and awe" - "Wstrząs i przerażenie".

"Sock and awe": rzuć butem w prezydenta Busha

Gracz ma pół minuty by oddać jak największą ilość celnych rzutów butem w głowę amerykańskiego prezydenta. Zadanie jest o tyle utrudnione, że Bush stara się uniknąć ciosu, chowając się za trybuną.

Twórcą gry - wg agencji AFP - jest student z Uniwersytetu w Nottingham, Alex Tew, który swój pierwszy milion dolarów zarobił sprzedając 1 milionową część strony Miliondollarhomepage.com w cenie 1 dolara. "Sock and awe" została zamieszczona na stworzonym przez Tewa serwerze z grami Popjam.com.

Tematyka gry nawiązuje do konferencji prasowej prezydenta USA, podczas której Muntadar al-Zeidi, korespondent telewizji al- Bagdadija, nazwał Busha po arabsku "psem" i rzucił w jego kierunku dwoma butami.