Smava: zobacz ile zarabiają nasi inwestorzy

20,59% zwrotu z inwestycji ma lider rankingu 50 najlepszych inwestorów w serwisie social lending Smava.pl. Celem rankingu jest ukazanie możliwości finansowych związanych z inwestowaniem w społecznościowe pożyczki na platformie on-line.

Z listopadowego rankingu wynika, że najlepsi inwestorzy projektu social lendinghttp://Smava.pl uzyskują nawet 20% zysku z inwestycji w stosunku rocznym. Lider zestawienia przy 5 inwestycjach wypracował 20,59% zwrot z inwestycji, a osoby znajdujące się na miejscach następnych: 20,15% (przy 12 inwestycjach) oraz 19,98% (przy trzech inwestycjach). Inwestor, który uczestniczy w 55 transakcjach liczyć może obecnie na 19,64% zwrot.

Przedstawiciele serwisu zapewniają, że wyniki te możliwe są do osiagnięcia dzięki rozbudowanej polityce bezpieczeństwa, która jest priorytetem dla portalu smava.pl. Aby wziąć pożyczkę w Smava.pl niejednokrotnie przejść trzeba długą drogę weryfikacyjną - porównywalną do tej, jaka czeka w banku.

Na system zapewniający bezpieczeństwo transakcji składa się bowiem: obowiązkowa weryfikacja wszystkich pożyczkobiorców poprzez dane zawarte w dowodzie osobistym, kontrola ewentualnych przeterminowanych zadłużeń na listach niesolidnych dłużników BIK, Związku Banków Polskich, Krajowego Rejestru Długów, Biura Informacji Gospodarczej INFOMONIOTOR oraz weryfikacja zaświadczenia o zarobkach bezpośrednio u pracodawcy pożyczkobiorców. W przypadku pożyczkobiorców rejestrujących się w serwisie smava.pl za pośrednictwem Ogólnopolskiej Sieci Niezależnych Doradców Finansowych Euro-Finanse, weryfikacja dowodu osobistego oraz zaświadczenia o zarobkach dokonywana jest dodatkowo bezpośrednio przez doradcę.

Celem niniejszego rankingu inwestorów jest pokazanie atrakcyjności platformy pożyczek między ludźmi smava.pl, która umożliwia osiąganie wyższej stopy zwrotu z inwestycji w porównaniu do lokat bankowych, a zarazem jest bardziej przewidywalna, niż inwestycja w akcje, fundusze inwestycyjne czy inne instrumenty finansowe - przekonuje Przemysław Mościcki, prezes zarządu firmy Smava Poland.

Wg statystyk Smava.pl obecnie spłacanych jest 95% pożyczek udzielonych za pośrednictwem serwisu. Smava.pl działa na polskim rynku od stycznia 2009 r.

Z rankingiem najlepszych inwestorów Smava zapoznać się można na stronie:http://www.smava.pl/Zainwestuj+1731+Inwestor-Roku.html .