Smava.pl inwestuje w PR

Agencja PR-owo-marketingowa Praktycy.com podpisała umowę na obsługę portalu bezpiecznych pożyczek społecznościowych smava.pl w zakresie działań Public Relations. Umowa została podpisana na czas nieokreślony.

Działająca w Polsce od stycznia br. Smava.pl jest odpowiednikiem niemieckiej platformy pożyczek społecznościowych smava.de. W Niemczech do końca 2008 roku serwis obsłużył pożyczki na łączną kwotę 11 mln EUR.

"W oparciu o sprawdzone wzorce zachodnie i silnych udziałowców oraz partnerów, udało się nam stworzyć dobrze prosperującą firmę; teraz przyszedł czas na budowanie silnej marki na polskim rynku." - mówi Przemysław Mościcki, prezes zarządu smava Poland Sp. z o.o.

Od lipca br. Smava.pl powierzyła firmie Praktycy.com prowadzenie działań w zakresie Public Relations, w tym m.in.: Media Relations, ePRu czy VIP PR-u. Głównym celem współpracy jest zwiększenie świadomości marki smava.pl, budowanie jej pozytywnego wizerunku oraz właściwego pozycjonowania w świadomości grup celu: potencjalnych i aktualnych klientów oraz liderów opinii, w tym dziennikarzy.

Będzie to na pewno potrzebne działanie, zważywszy że wizerunek rynku pożyczek społecznościowych w Polsce ucierpiał z powodu tego, co działo się z Monetto.pl.