Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Smava.pl inwestuje w PR

Agencja PR-owo-marketingowa Praktycy.com podpisała umowę na obsługę portalu bezpiecznych pożyczek społecznościowych smava.pl w zakresie działań Public Relations. Umowa została podpisana na czas nieokreślony.

Działająca w Polsce od stycznia br. Smava.pl jest odpowiednikiem niemieckiej platformy pożyczek społecznościowych smava.de. W Niemczech do końca 2008 roku serwis obsłużył pożyczki na łączną kwotę 11 mln EUR.

"W oparciu o sprawdzone wzorce zachodnie i silnych udziałowców oraz partnerów, udało się nam stworzyć dobrze prosperującą firmę; teraz przyszedł czas na budowanie silnej marki na polskim rynku." - mówi Przemysław Mościcki, prezes zarządu smava Poland Sp. z o.o.

Od lipca br. Smava.pl powierzyła firmie Praktycy.com prowadzenie działań w zakresie Public Relations, w tym m.in.: Media Relations, ePRu czy VIP PR-u. Głównym celem współpracy jest zwiększenie świadomości marki smava.pl, budowanie jej pozytywnego wizerunku oraz właściwego pozycjonowania w świadomości grup celu: potencjalnych i aktualnych klientów oraz liderów opinii, w tym dziennikarzy.

Będzie to na pewno potrzebne działanie, zważywszy że wizerunek rynku pożyczek społecznościowych w Polsce ucierpiał z powodu tego, co działo się z Monetto.pl.